Dla tych psów łóżko jest naturalnym środowiskiem. Wiemy, które rasy wolą sen zamiast aportowania

Nie każda rasa psa będzie chciała chodzić na długie spacery czy biegać godzinami za piłką na polu. Niektóre pupile zdecydowanie bardziej wolą uciąć sobie drzemkę na kanapie niż szukać przygody na zewnątrz. Sprawdziliśmy, które rasy psów są najbardziej leniwe.

Niektóre rasy psów to urodzeni biegacze. Inne są prawdziwymi myślicielami, którzy bez regularnych ćwiczeń stają się destrukcyjni lub agresywni. Są też takie rasy, które stawiają na drzemanie, a jako ćwiczenia wystarczy im bieg z łóżka do miski i z powrotem. Te tak zwane leniwe rasy psów wymagają codziennej bardzo niewielkiej aktywności fizycznej i umysłowej, aby zachować szczęście i zdrowie.

Zobacz wideo Ten widok chwyta za serce. Te psiaki tak słodko śpią

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najbardziej leniwe rasy psów. Wolą łóżko niż godzinne spacer

Jeśli chcemy mieć psiaka, który zamiast spacerów, będzie wolał wylegiwać się z nami na kanapie, warto zastanowić się nad wyborem jednej z ras, które uważane są za najbardziej leniwe. Trzeba jednak pamiętać, jak mówi Aimee Gilbreath, dyrektor wykonawcza fundacji Michelson Found Animals Foundation:

Rodzice zwierząt chcący adoptować powinni skupić się… bardziej na osobowości konkretnego zwierzaka

Pierwsze na liście najbardziej leniwych psiaków znalazły się bassety. Ta rasa ma nisko wiszące uszy i opadające oczy. Są niesamowicie lojalne i zawsze gotowe do wylegiwania się na kanapie. Bassety to bardzo leniwe psy, co według większości właścicieli czyni je niezwykle uroczymi. Kolejną rasą na liście są Cavalier King Charles Spaniele. Te psiaki łatwo się przystosowują i bardzo często odwzorowują osobowość swojego właściciela. Kolejne miejsce na liście nikogo chyba nie zdziwi. Jako trzecia uplasowała się rasa buldog francuski. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej rasy, buldogi dopasowują się do swoich opiekunów. Warto też zaznaczyć, że nie szczekają za dużo, co czyni je świetnymi zwierzętami domowymi i miejskimi – szczególnie dla osób, które w tygodniu pracują poza domem. W przypadku tej rasy trzeba jednak uważać, ponieważ szybko przybierają na wadze.

Leniwe psiaki, które znalazły się poza podium. Są też inne wyznaczniki poza rasą

Poza podium, ponieważ na czwartym miejscu znalazła się rasa broholmer. Te psiaki są duże, ale spełnieniem ich największych marzeń jest spanie na kolanach właściciela i dostawanie dużej dawki miłości. Są przyjazne zarówno w stosunku do dzieci, jak i innych zwierząt, co czyni je idealnymi zwierzętami rodzinnymi. Na piątym miejscu uplasował się spaniel tybetański, który przypomina trochę niewielkiego lwa. Są zazwyczaj spokojne i sympatyczne. Ich celem jest sprawianie przyjemności i nie zależy im na podróżowaniu gdziekolwiek, aby zobaczyć lub być widzianym. Kolejnymi leniuchami są psy rasy tosa. Choć mogą wyglądać groźnie i rzeczywiście są dobrymi psami stróżującymi, są tak cierpliwe i spokojne, jak to tylko możliwe. Tosy szybko przywiązują się do swoich właścicieli, ale mogą być agresywne w stosunku do nowych psiaków. Siódme miejsce w rankingu wędruje bowiem do charta. Choć są superszybkie i od czasu do czasu potrzebują dobrego sprintu, w większości przypadków są zadowolone z wylegiwania się lub wspinania opiekunem do łóżka. Pamiętając jednak słowa Gilbreath, że na podstawie rasy często ciężko określić czy psiak będzie miał wysoki poziom energii. Jeśli jednak zależy nam na spokojnym psie, który woli kanapę od spacerów, warto rozważyć adopcję starszego psiaka. 

Więcej o: