Zofia Zborowska wybrała imię dla córki nawiązujące do jednej z cnót boskich. W Polsce nosi je 2 tys. kobiet

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona to znane w Polsce małżeństwo. Para, jakiś czas temu doczekała się swojego pierwszego dziecka. Córce postanowili nadać dość oryginalne imię, którym w Polsce przedstawić się może wyłącznie 2 tysiące kobiet. Teraz para spodziewa się nowego członka rodziny.

Zofia Zborowska to artystka, która świetnie odnajduje się również w roli żony, matki i psiej opiekunki. Jakiś czas temu ogłosiła, że wraz z mężem spodziewają się drugiego dziecka. Po tej rewelacji wiele osób zaczęło się zastanawiać, jakie nadadzą mu imię. Pierwsza córka pary została nazwana bardzo oryginalnie.

Zobacz wideo Nowo narodzony syn Wiśniewskiego na drugie ma żeńskie imię. Będą przykrości w szkole?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie imię dla dziewczynki? Córka Zofii Zborowskiej i Andrzeja Wrony nosi niezwykle rzadkie

Starsza córka Zofii Zborowskiej i Andrzeja Wrony nosi bardzo oryginalne imię. Na dziewczynkę wołają Nadzieja. Jak można się dowiedzieć, nawiązuje ono do jednej z trzech cnót boskich, tuż obok wiary i miłości. Imię Nadzieja pochodzi od greckiego słowa elpis i łacińskiego wyrazu spes, oznaczających dokładnie nadzieję, czyli głębokie oczekiwanie spełnienia czegoś, czego się bardzo pragnie, i ufność, że to się urzeczywistni. Patronkami tego imienia są św. męczennica Nadzieja, córka św. Zofii, a także błogosławiona Nadzieja od Jezusa Alhama Valera. Nadzieje obchodzą swoje imieniny 15 maja, 1 sierpnia oraz 30 września. Trzeba przyznać, że imię to jest w Polsce rzadko spotykane. W naszym kraju zarejestrowane są wyłącznie 2122 kobiety o tym mianie. Koniecznie jednak trzeba zwrócić uwagę, że jego popularność w ostatnich latach zaczyna rosnąć. W 2022 roku zostało ono nadane 33 kobietom, podczas gdy pięć lat wcześniej było ich zaledwie osiem.

Zborowska i Wrona są razem od lat. Teraz spodziewają się drugiego dziecka

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona są bardzo znanym małżeństwem. Rodzicami celebrytki jest para aktorów - Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego. Wiadomo, że grę aktorską miała we krwi, ponieważ sama poszła w ich ślady i teraz występuje zarówno w filmach czy serialach, jak i w teatrze. Jej mąż zamiast artystycznych przygód poszedł w sport. Andrzej Wrona to polski siatkarz, który w 2014 roku zdobył z reprezentacją naszego kraju mistrzostwo świata. Para jest ze sobą od lat, a w 2019 roku zawiązali węzeł małżeński. Są również dumnymi rodzicami swojej córeczki i dwóch adoptowanych psiaków. Pierwsza suczka wabi się Wiesława, natomiast druga - niedawno adoptowana - Krysia. Zborowska i Wrona prowadzą aktywne życie, które dokumentują w swoich mediach społecznościowych, choć chronią prywatność dziecka, zakrywając mu twarz. Starsza córka Zofii Zborowskiej i Andrzeja Wrony skończyła kilka miesięcy temu dwa latka. Ostatnio jednak artystyczno-sportowe małżeństwo ogłosiło, że spodziewają się swojego drugiego dziecka. Nie znana jest jeszcze płeć nowego członka rodziny

Więcej o:
Copyright © Agora SA