Na skorupie jednego ze ślimaków ukryto serce. Znajdziesz je? Tylko bystrzak zauważy wzór po chwili

Iluzje optycznie i łamigłówki rozpalają naszą wyobraźnię, ale niekiedy doprowadzają też do szału. Internauci dwoją się i troją, by rozwiązać z pozoru proste zadania, które czasem zajmują im wiele minut. Jedną z nich jest ta ze ślimakami. Czy uda ci się znaleźć serce na skorupie?

Zagadki na spostrzegawczość od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wszelkiego rodzaju iluzje optyczne są uwielbiane przez internautów, którzy nie przepuszczą okazji na przetestowanie swojego mózgu. Dzięki takim łamigłówkom można też potrenować cierpliwość, umiejętność skupienia się i wyciszenia. Potrzeba bowiem czasu, by mimo gamy kolorów i masy różnych wzorów odnaleźć jeden ukryty element. Teoretycznie polecenie jest proste, ale w praktyce znalezienie rozwiązania zajmuje czasem kilka minut. Jak będzie tym razem?

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Obrazki na spostrzegawczość intrygują internautów. Czy znajdziesz serce wśród ślimaków?

Facebookowy profil Gergely Dudás - Dudolf regularnie publikuje różne łamigłówki oraz iluzje optyczne, które bez reszty pochłaniają internautów. Nie inaczej było kilka dni temu, gdy w mediach społecznościowych udostępniono kolejną zagadkę. Tym razem jest to biała plansza pełna kolorowych ślimaków. Głównie są to wielobarwne skorupy, a na każdej z nich widnieje cienka spirala. Na jednej umieszczono jednak serce, a cała zagadka polega na tym, aby je znaleźć. Brzmi nieskomplikowanie, choć potrzeba czasu, by dostrzec wzór pośród tak dużej ilości kolorów. Warto zatem usiąść w spokojnym i cichym miejscu, aby nic nie rozpraszało nas podczas rozwiązywania zadania. Możesz też na kilka sekund zamknąć oczy, ponieważ później twój wzrok będzie lepiej rozpoznawał kolory. Dodatkowym wyzwaniem będzie ustawienie stopera i zmierzenie, ile czasu zajmie nam znalezienie ukrytego elementu.

Podchwytliwe zagadki. Udało ci się rozwiązać zadanie?

Wielu osobom rozwiązanie zadanie kilkadziesiąt minut. Niektórzy już po krótkiej chwili mogą się poddać, ponieważ tak duże natężenie kolorów męczy ich wzrok. Aby znaleźć serce, warto podzielić sobie planszę na część, np. na cztery fragmenty i po kolei szukać w każdym z nich. Inni obierają też taktykę szukania najpierw po krawędziach obrazkach. To dobry trop, ponieważ serce rzeczywiście znajduje się na brzegu. Można je znaleźć przy lewej krawędzi grafiki, mniej więcej na samym środku linii. Dokładne rozwiązanie znajdziesz na końcu naszej galerii zdjęć. Warto zapamiętać, że w wielu tego typu zagadkach odpowiedź znajduje się na brzegu. Może nam się to przydać przy kolejnych łamigłówkach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jak szybko udało ci się znaleźć serce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.