Zagadka na spostrzegawczość, która pokonuje najlepszych. Prawie nikt, nie widzi słonia

Pojawiła się kolejna zagadka, która już za chwilę może stać się prawdziwym hitem internetu. Tym razem potrzebna jest ponadprzeciętna spostrzegawczość. Dasz radę znaleźć słonia na obrazku? Większość prób kończy się klęską, a sposobem na sukces jest pewien sekret.

Różnego rodzaju testy oparte na iluzji optycznej są w ostatnim czasie niezwykle popularne. W internecie można znaleźć wiele obrazków, na których panuje istny chaos spowodowany dużą ilością szczegółów oraz kolorów. Polecenie zawsze brzmi tak samo. Należy odnaleźć ukryty przedmiot, zwierzę lub postać, co w teorii wydaje się bardzo proste, lecz ostatecznie radzi sobie z tym niewielu. Jak będzie tym razem? Może być ciężko. 

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Sprawdź swoją spostrzegawczość i znajdź słonia w pokoju pełnym rzeczy. Zrobisz to bez podpowiedzi? 

Na facebookowym profilu Gergely Dudás - Dudolf pojawił się dość ciekawy obrazek, którego zadaniem jest igranie z ludzkim zmysłem wzroku. Przedstawia pokój, w którym panuje prawdziwy bałagan - są tam ubrania, zabawki, meble, rośliny, a nawet zwierzęta. Zadanie polega na tym, aby odnaleźć zaginionego słonia. Trudność wiąże się nie tylko z tym, że na rysunku znajduje się wiele rzeczy. Szukający nie wie również, jak dokładnie wygląda zwierzę. Jesteś gotowy, aby przetestować własną spostrzegawczość? Zanim podejmiesz się wyzwania, udaj się w miejsce, gdzie będzie panowała całkowita cisza i spokój. Dzięki temu nic nie będzie cię rozpraszać i być może, znajdziesz się w dość wąskim gronie tych, którym udało się rozwiązać tę zagadką bez żadnych podpowiedzi. Warto również na chwilę zamknąć oczy, ponieważ to sprawi, że twój zmysł wzroku będzie bardziej wyczulony. Teraz czas, abyś powoli przeanalizował każdy fragment rysunku. 

Jak znaleźć słonia na obrazku? Zagadki na spostrzegawczość skrywają pewien sekret 

Wiele osób twierdzi, że zagadka jest wręcz nie do rozwiązania. Owszem, jest to trudne zadanie, jednakże zwierzę rzeczywiście znajduje się w pokoju. Jeśli wciąż go nie odnalazłeś, czas na podpowiedź. Słoń jest fioletowy, bardzo mały i ukrył się w pobliżu prawego dolnego rogu. Masz go? Znajduje się tuż nad pudłem z napisem dudolf.com i jest tego samego koloru, co leżąca na regale książka. Co ciekawe, mamy pewną wskazówkę, która może okazać się pomocna podczas rozwiązywania podobnych zagadek. Otóż z naszych obserwacji wynika, że obrazki testujące ludzką spostrzegawczość skrywają pewną tajemnicę. Zazwyczaj wszystko, co należy odnaleźć, znajduje się właśnie w pobliżu prawego dolnego rogu. Tak było również między innymi w przypadku zagadki z kotem ukrytym pomiędzy całą masą gołębi oraz kota, który schował się w szafie pełnej ubrań. Pamiętaj o tym, a być może wkrótce zostaniesz uznany za prawdziwego mistrza testów na spostrzegawczość

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.