Tak nie powinno się stylizować garnituru. Ekspert wymienia błędy popełniane przed eleganckimi imprezami

Rozpoczął się sezon ślubów, komunii i chrzcin. Każda z tych uroczystości wymaga odświętnego ubioru, a jak wiadomo, garnitur jest nieodzownym elementem męskiej garderoby. Podczas stylizacji warto jednak uważać, by nie popełnić popularnych błędów. Ekspert przestrzega przed niektórymi z nich.

Wiosną i latem sezon imprezowy rozkwita w pełni. Dlatego też coraz więcej panów szuka odpowiednich strojów na ważne uroczystości. Jednak nawet najmodniejsze garnitury męskie mogą paść ofiarą złej stylizacji. Sprawdź, czego lepiej unikać, podczas wyboru garderoby.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek z Radkiem na koncercie. Piłkarz w garniturze jak zakreślacz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Moda męska 2023: Największą zmorą mężczyzn są niedopasowane ubrania

Wojciech Szarski, ekspert mody męskiej i współzałożyciel firmy Macaroni Tomato, zdradza, czego powinni unikać mężczyźni podczas wyboru garnituru. Jednym z największych i najczęściej popełnianych błędów jest nieprawidłowe dopasowanie rozmiaru do sylwetki. W ogromnej większości są to ubrania zbyt duże. Zbyt szeroka w ramionach marynarka czy za długi krawat niszczą proporcje i sprawiają, że cała kreacja prezentuje się o wiele gorzej.

To wszystko dodaje zbędnych kilogramów i powoduje, że cały strój wygląda niedbale, a przecież biznes nie toleruje niechlujstwa w żadnym zakresie.

- komentuje Szarski. Najlepiej więc, by komplet został dobrze skrojony i wcześniej przymierzony lub uszyty na miarę. Dopasowana koszula i spodnie sprawią, że całość sylwetki będzie prezentowała się lepiej i zgrabniej. Warto więc poświęcić na to nieco więcej czasu.

Garnitur męski w tym kolorze nie jest dobrym wyborem. Robi się to tylko podczas wyjątkowych okazji

Wojciech Szarski zwraca również uwagę na niesamowicie ważną kwestię odnośnie wyboru koloru garnituru. W naszym kraju panuje błędne przekonanie, że czerń jest najlepszym wyborem. Okazuje się jednak, że to kardynalny błąd i powinniśmy ubierać taki komplet jedynie podczas bardzo formalnych i uroczystych okazji. Pan młody czy ojciec dziecka, które obchodzi chrzciny lub Pierwszą Komunię Świętą, jak najbardziej może ubrać szykowny, czarny garnitur. W innych przypadkach lepiej postawić na ciemny granat, który jest najbardziej uniwersalnym, a zarazem eleganckim kolorem. Jeśli chodzi o odcień garnituru, jest jeszcze jeden problem.

Czarny kolor nie wybacza. Tu najbardziej widać słabą jakość i taniość tkaniny. Materiał musi być bardzo dobrej jakości, żeby miał połysk, głębię i żeby coś się w nim działo.

- mówi ekspert. Dlatego też, jeśli mamy nieco mniejszy budżet, najlepiej będzie wybrać jaśniejszy komplet lub marynarkę i spodnie w kratkę. Coraz modniejszy staje się również brąz lub butelkowa zieleń. Te kolory będą odpowiednie dla panów, którzy lubią modnie wyglądać i zwracać na siebie uwagę.

Więcej o: