Dzień Ojca - kiedy wypada? Szukasz pomysłów na prezenty i życzenia? Zapoznaj się z najciekawszymi propozycjami

Dzień Ojca to szczególne święto. Czasem jednak trudno znaleźć odpowiedni prezent dla ukochanego rodzica. Jeśli szukasz ciekawych życzeń i pomysłów na podarunek dla ojca, zainspiruj się przykładami z poniższego artykułu.

Życzenia na Dzień Ojca – piękne wierszyki

Pamiętaj, by złożyć rodzicowi życzenia na Dzień Ojca. W piękne święto każdy powinien pokazać, jak ważną osobą jest ukochany tata. Pomysłowe wierszyki możesz zapisać na kartce dołączonej do prezentu, natomiast dzieci z chęcią umieszczą je w wykonanej własnoręcznie laurce. Samodzielne wymyślenie życzeń może sprawić sporo problemów, dlatego, w takiej sytuacji, warto skorzystać z gotowych przykładów.

Dzień Ojca to święto, które w Polsce obchodzone jest 23 czerwca. Warto dobrze się do niego przygotować, by sprawić rodzicowi wielką radość w tym ważnym dniu. Jeśli szukasz najpiękniejszych wierszyków dla taty, zapoznaj się z zamieszczonymi tutaj życzeniami, które możesz przepisać lub wykorzystać je jako inspirację do własnego tekstu.

Z okazji tego wyjątkowego dnia,
dziękuję ci za wszystko, co dla mnie zrobiłeś
i czego mnie nauczyłeś.
Mam nadzieję,
że zdołam ci się kiedyś odwdzięczyć.

***

Drogi Tato, dziękuję Ci za to, że jesteś.
Życzę Ci samych pogodnych dni, życia w zdrowiu i dostatku!
Niech Twoje pokłady energii na spełnianie marzeń nigdy się nie wyczerpią.
Wszystkiego najcudowniejszego!

***

Życzę Ci Tato
stu lat życia w uśmiechu
i radosnych oddechów
milion chwil bez złości
i wszelkiej pomyślności!

***

Z okazji Twojego Święta, za wczoraj i za dziś,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności,
za wszystkie dla nas trudy i starania,
składamy Ci dzisiaj podziękowania.

Koszulki na Dzień Ojca – uniwersalny i oryginalny podarunek

Ciekawe pomysły na prezent dla taty? Koszulki na Dzień Ojca to świetna propozycja dla osób, poszukujących ciekawych i oryginalnych podarunków dla ukochanej osoby. Bawełniana odzież wysokiej jakości potrafi zaskoczyć mnogością wzorów i kolorów, a firmy, oferujące tego typu produkty, dają często możliwość tworzenia własnych, unikalnych grafik. Rozglądając się za koszulkami na święto taty można natrafić na rozmaite warianty T-shirtów z zabawnymi napisami. Wysokiej jakości odzież z kolorowym nadrukiem to prezent, który z pewnością poprawi humor ojcu i przywoła uśmiech na jego twarzy.  

Zobacz wideo Spędź Dzień Ojca z dzieckiem na pikniku, ale najpierw... przygotujcie razem piękny kosz na smakołyki

Co kupić na Dzień Ojca? Inspirujące pomysły dla każdego

Co jeszcze można kupić na Dzień Ojca? Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki podarunek wręczyć ojcu w dniu jego święta, możesz poszukać ciekawych produktów u sprzedawców rękodzieła. Pięknym prezentem okażą się również prawdziwe miody z lokalnych pasiek. Wśród nich odnajdziesz między innymi smaczny i zdrowy miód lipowy, wrzosowy, kolendrowy czy wielokwiatowy. Jeśli Twój ojciec jest fanem słodyczy, możesz też zaskoczyć go zestawem smacznych czekoladek w kształcie narzędzi lub innym oryginalnym zestawem ze słodkościami.

Jeśli lubisz bardziej kreatywne prezenty, możesz przygotować ciekawy kolaż ze zdjęć, który oprawisz w ramkę lub zastanowić się nad stworzenie oryginalnej fotoksiążki. Możesz też rozejrzeć się za kubkiem z ciekawym napisem lub zamówić kubek z własną grafiką (np. zdjęciem z Tobą i Twoim tatą). Wśród zestawów, które świetnie sprawdzą się na Dzień Ojca, odnajdziesz też pięknie zapakowane kawy i herbaty.

Prezenty na Dzień Ojca – pomysły na podarunki DIY od dzieci

Prezenty na Dzień Ojca od dziecka? Młodsze pociechy mogą wykonać je samodzielnie, tworząc wspaniałe podarunki prosto od serca. Oprócz kolorowych laurek z życzeniami, najmłodsi mogą też zdecydować się na przygotowanie ramki na zdjęcie, namalowanie portretu taty lub zrobienie odcisku własnej ręki bądź stopy – taka pamiątka na pewno wzruszy każdego ojca!

Nieco starsze dzieci, rozglądające się za podarunkiem dla taty, mogą wziąć pod uwagę samodzielne wykonanie zapachowych mydełek, kolorowych świec czy smacznych babeczek. Ciekawymi pomysłami okażą się także:

  • własnoręcznie pomalowana koszulka,
  • las w słoiku,
  • własnoręcznie pomalowana doniczka,
  • samodzielnie wykonany brelok do kluczy,
  • samodzielnie ozdobiony młotek.    

Zobacz też: Prezent dla taty na Dzień Ojca: najlepsze pomysły

Więcej o:
Copyright © Agora SA