Wystawiono na sprzedaż słynny sweter księżnej Diany. Ma ważne znaczenie, a jego cena zwala z nóg

To prawdziwa gratka dla fanów księżnej Diany. Za chwilę ruszy licytacja słynnego czerwonego swetra w owce, w którym Diana była widziana podczas meczu w polu. Jest on symbolem stylu księżnej i niesie ze sobą ważne przesłanie. Mógł odzwierciedlać uczucia młodej DIany.

Księżna Diana była uwielbiana przez Brytyjczyków. Skradła ich serca swoją szczerością i naturalnością, czym wyróżniała się na tle niedostępnej rodziny królewskiej. Uważano ją także za ikonę mody, a jej stylizacje wzbudzały niemałe zainteresowanie. Szczególnie jeden sweter zapadł wielu osobom w pamięć. Okazuje się, że już niedługo będzie go można kupić za niebagatelną cenę.

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Księżna Diana była ikoną stylu. O tym swetrze mówili wszyscy

W czerwcu 1981 roku 19-letnia księżna Diana i ówczesny książę Karol wybrali się na mecz polo. Para była świeżo po zaręczynach, więc wszystkie oczy skupiły się na nich. Na tę okazję księżna włożyła czerwony, wełniany sweter ozdobiony tłumem białych owiec i jedną czarną. Do tego ubrała się w obcisłe jeansy i czerwone szpilki. Taki strój niewątpliwie wzbudzał uwagę. Wiele osób zastanawiało się, czy czarna owca pośród białych symbolizuje odczucia Diany względem rodziny królewskiej. Autorkami tego wzoru były Sally Muir i Joannie Osborne, które wykonały sweter dla swojej małej marki odzieżowej Warm & Wonderful. Fotografie księżnej Diany w ich autorskim projekcie szybko obiegły świat, co było doskonałą reklamą dla rozwijającej się firmy.

 

Wystawiono na sprzedaż sweter księżnej Diany. Cena zwala z nóg

Kilka tygodni później projektantki otrzymały list z pałacu Buckingham, w którym wyjaśniono, że księżna Diana rozdarła sweter w jednym miejscu. Usterkę spowodował najprawdopodobniej jej diamentowy pierścionek zaręczynowy. Świeżo upieczona narzeczona zwróciła uszkodzony sweter i otrzymała nowy, a oryginał schowano w pracowni projektantek. Księżna Diana była widziana w swetrze jeszcze raz w 1983 roku. Włożyła do niego białe spodnie i zawiązała pod szyją czarną wstążkę. Po latach, ku zaskoczeniu wszystkich, Joanna Osborne znalazła ubranie w pudełku na strychu. Choć firma Warm & Wonderful do dziś produkuje swetry w słynnym wzorze i sprzedaje je za 190 funtów, to ten był oryginalny.

To wyjątkowe ubranie, skrupulatnie zachowane, niesie ze sobą szepty wdzięku, uroku i wyczucia mody księżnej Diany

- powiedziała Cynthia Houlton, globalna szefowa działu mody i akcesoriów w domu aukcyjnym Sotheby's, gdzie sweter będzie można oglądać od 7 do 13 września. Licytacja rozpocznie się 31 sierpnia, czyli w 26. rocznicę śmierci księżnej Diany. Zakłada się, że sweter zostanie sprzedany za około 50 tys. dolarów. Nie jest to jednak najwyżej wyceniana rzecz należąca do księżnej. Jej suknia balowa zaprojektowana przez Victora Edelsteina została sprzedana w styczniu tego roku za kwotę 604,800 dolarów.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA