Nawet herbatę pijemy źle. Irena Kamińska-Radomska uczy jak to robić, by nie popełnić faux-pas

Znana z "Projekt Lady" ekspertka od savoir-vivre, Irena Kamińska-Radomska, uczy Polaków zasad dobrego wychowania. Nierzadko specjalistka przytacza nawet prozaiczne czynności, którymi przypadkiem możemy popełnić faux-pas. Tym razem pokazała, jak nie powinniśmy pić herbaty. Co gorsza, robi tak wiele osób.
Nawet herbatę pijemy niepoprawnie. Irena Kamińska-Radomska uczy jak to robić, by nie popełnić faux-pas
instagram.com / @irenakaminskaradomska

Irena Kamińska-Radomska to ekspertka od savoir-vivre, która zdobyła szeroką popularność przede wszystkim dzięki programowi "Projekt Lady". Od dłuższego czasu specjalistka aktywnie prowadzi własne social media, w których instruuje rodaków, jak przestrzegać etykiety. Pokazała już między innymi, jak jeść banana czy też używać sztućców. Teraz przyszła pora na herbatę.

Zobacz wideo Irena Kamińska-Radomska pokazała, jak poprawnie używać noża i widelca

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Irena Kamińska-Radomska krytycznie o popularnym sposobie picia herbaty. "Żenujące"

Specjalistka od savoir-vivre nie pierwszy raz już krytykuje zachowania Polaków. Tym razem oberwało się osobom, które starają się pić herbatę z klasą. Popularny sposób trzymania filiżanki został przez Irenę Kamińską-Radomską mocno wyśmiany. Chodzi o to, że wielu z nas pije, wystawiając mały palec podczas unoszenia filiżanki do ust. Zdaniem ekspertki, jest to poważny błąd.

Niektórym ludziom zależy na pozorach wyższych sfer. Po pierwsze, u nas wyższe sfery nie istnieją, a po drugie — po co udawać? To jest pretensjonalne. A kiedy ktoś dodatkowo okrasi swoje pretensje intonacją wyrażającą rzekomą wyższość, to nie wiadomo komu współczuć.

- napisała pełnym ironii tonem pod swoim najnowszym postem na Instagramie. W samym nagraniu również nie szczędziła pogardy dla takiego zachowania. Według niej "pretensjonalny mały paluszek" jest "żenujący". Internauci pozwoli się jednak z nią nie zgodzić.

 

Internauci skrytykowali podejście Ireny Kamińskiej-Radomskiej. Wielu pije z podniesionym palcem

Porada ekspertki jak zwykle wywołała duże emocje wśród internautów. Ich zdaniem wielu osobom pije się tak po prostu o wiele wygodniej, a mały palec samoistnie się unosi. Niekoniecznie musi wiązać się to ze wspomnianym przez Irenę Kamińską-Radomską "żenującym" udawaniem wyższych sfer.

Tyle że ten paluszek czasami sam tak leci... Nie wydaje mi się, aby ludzie robili to naprawdę celowo. Bo po co?
A może, skoro wielu osobom przy piciu kawy ten paluszek sam odstaje, pretensjonalne jest jego zginanie na siłę?
Dlaczego jest to żenujące? Wymyślono to, by zachować równowagę filiżanki, i ma właściwie zastosowanie, więc nie rozumiem.

- czytamy wśród wielu podobnych komentarzy. Pojawiła się także prześmiewcza porada, żeby w takim przypadku herbatę pić z kubka, a nie filiżanki. Najważniejsze jednak, by kulturalnie zachowywać się przy stole. To, jak i z czego pijemy herbatę, nie ma większego znaczenia, jeśli robimy to w domu. W gościach natomiast i ważnych uroczystościach lepiej rzeczywiście pić bez "pretensjonalnego paluszka", by uniknąć krzywych spojrzeń.

Więcej o: