Proste triki na związanie szalika. Tak ochronisz się przed zimnem i nadasz elegancji każdej stylizacji

Jesienią i zimą szalik to niemal obowiązkowy element garderoby. Dzięki niemu ochronimy się przed chłodem, dbając o swoje zdrowie oraz komfort. Poza oczywistym zastosowaniem potrafi być również gustownym dodatkiem. Jeśli zastanawiasz się, jak go zawiązać, by elegancko wyglądał, wypróbuj te triki.

Za oknem już niemal zima, a niskie temperatury skutecznie potrafią nas zniechęcić do wychodzenia z domów. Nic dziwnego, że właśnie teraz wyciągamy z szafy szaliki. To stylowy dodatek, bez którego nie możemy się obyć podczas niekorzystnej pogody. Zobacz, jak go wiązać, żeby prezentował się gustownie i elegancko, niezależnie od stylizacji.

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Moda na zimę 2023: Jak wiązać szalik? Te triki sprawią, że będziesz wyglądać niezwykle stylowo

Niezależnie od tego, jak bardzo stylowego szalika nie masz, źle zawiązany wcale nie będzie prezentował się dobrze. Nie ma znaczenia, czy jest długi, gruby, czy cienki oraz z jakiego materiału został wykonany. Problem z jego stylizacją miał w życiu choć raz chyba każdy. Na szczęście istnieje wiele przydatnych trików, dzięki którym nauczymy się go wiązać tak, by zawsze wyglądał gustownie i elegancko. Jednym z najpopularniejszych wiązań jest przerzucenie szalika wokół szyi, a następnie założenie za pętelkę obu jego końców, tworząc tym fałszywy węzeł. Taki sposób sprawdzi się szczególnie przy otwartych klapach płaszczy czy kurtkach. Innym stylem, równie łatwym do osiągnięcia jest paryski supełek, polegający na złożeniu szalika na pół, przerzuceniu przez szyję oraz przełożenie jego dwóch końców przez powstałą pętlę. To najszybsza metoda wiązania, a zarazem najbardziej praktyczna i dobrze otulająca szyję.

 

Jak zawiązać szalik, by wyglądał elegancko? Jeśli nie jest zimno, wypróbuj ten prosty sposób

W przypadku nieco cieplejszej pogody możemy skorzystać z innych, nieco bardziej wyszukanych metod. Ciekawym pomysłem jest przełożenie materiału przez szyję oraz rzucenie połów z tyłu na kurtkę, tworząc "odwrócony szalik". Nie zawsze chustka musi chronić nas przed zimnem. Niektóre dni są naprawdę słoneczne, a akcesorium może służyć nam tylko i wyłącznie do ozdoby. Możemy wtedy lekko zarzucić go sobie na szyję bez wiązania lub wręcz przeciwnie, stworzyć pętelkę, o którą zawijamy oba końce szalika. Ozdobne wiązanie nie przylega do szyi i nie chroni jej przed wiatrem, ale nadaje niezwykłego charakteru naszej stylizacji. Jeśli mamy dosyć szeroką chustkę możemy także zacząć wiązać ją jak standardowy szal, ale w ostatnim kroku rozłożyć materiał tak, by opadał na cały przód naszej kreacji. Teraz wystarczy już tylko założyć go, by się nie rozwiązywał lub spiąć, używając ozdobnej broszki. Teraz już wiesz, jak zawiązać szalik, żeby zawsze wyglądał elegancko, dlatego nie bój się ich nosić jak najwięcej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA