Krótkie fryzury 2024. Te cięcia to święty Graal dla pań po 60., które chcą mieć włosy dobrane do okularów

Choć długie włosy wyglądają pięknie, to często są uciążliwe dla pań noszących okulary - zaczepiają się o nie i powodują dyskomfort. Warto jednak spojrzeć na całość, jak na element codziennej stylizacji. Niekiedy może pomóc nieznaczna zmiana fryzury. Zobacz, jakie opcje są najmodniejsze.

Kobiety noszące na co dzień okulary nierzadko mają problem z dopasowaniem do nich odpowiedniej fryzury. Proponowane przez nas cięcia okazują się wyjątkowo uniwersalne, a do tego świetnie podkreślają rysy twarzy i optycznie ją wysmuklają. Zobacz, jak wystylizować swoje włosy, by czuć się i wyglądać pięknie.

Zobacz wideo "Love Island". Laura obcięła włosy. Za nożyczki chwycił Armin

Krótkie fryzury 2024: Najmodniejsze cięcia to warianty bob i pixie cut. Pasują do okularów

Okulary, tak samo jak i fryzura powinny być jak najlepiej dopasowane do kształtu twarzy. Są jednak uniwersalne rozwiązania, które sprawią, że całość będzie prezentować się doskonale niezależnie od oprawek czy rodzaju włosów. Pierwszym wyborem, który od razu przychodzi na myśl, jest klasyczny bob oraz parę jego wariantów. U pań noszących okulary warto wybrać taki rodzaj, który podkreśli rysy twarzy i nieco odwróci uwagę od szkieł. W tym wypadku doskonały będzie "pluszowy bob". To wariacja stawiająca na większą objętość i nieregularnie święte pasma, które okalają policzki, optycznie je wysmuklając i nieco unosząc. Dla kobiet, które preferują jeszcze bardziej drastyczne cięcia, idealny będzie pixie cut. To wyjątkowo popularna od lat fryzura, która zawsze doskonale zgrywa się z oprawkami. Nie dość, że możemy stylizować ją na różne sposoby, nadając jej więcej pazura lub szykownej elegancji, to jeszcze jest najwygodniejszym rozwiązaniem i nigdy nie będzie haczyć o noski okularów.

Modna damska fryzura: loki nadadzą charakteru stylizacji i optycznie odmłodzą twarz

Panie noszące okulary niekiedy mają wrażenie, że te nie tylko nadają im powagi, ale wręcz optycznie postarzają. Wszystko tak naprawdę zależy od doboru oprawek, ale jeśli w najbliższym czasie nie możesz ich zmienić, spróbuj zadziałać coś z fryzurą. Czasem nawet niewielka modyfikacja może uczynić cuda. Dobrym pomysłem będzie zatem lekkie podkręcenie włosów. Uniesienie końcówek sprawi, że twarz nabierze młodzieńczej radości i będzie wyglądała na rozpromienioną. Jeśli chcemy, możemy zakręcić włosy na większej długości, stawiając na duże fale lub delikatne sprężynki. Takie zagranie świetnie sprawdza się przy kwadratowych okularach o grubszych, wyrazistych oprawkach. Włosy kontrastują ze szkłami, nadając naszemu wizerunkowi lekkości i optycznie odmładzając rysy twarzy. Również cieniowane kosmyki, które naturalnie się kręcą, będą wyglądać dobrze z okularami. Jak widać, nawet jeśli nie przepadamy za swoimi codziennymi oprawkami, to możemy nieco zmodyfikować swój wygląd, stylizując włosy. Przy odrobinie cierpliwości oraz chęci do zmian z pewnością uda nam się przeprowadzić metamorfozę, z której będziemy w pełni zadowolone.

Więcej o:
Copyright © Agora SA