To przez to twoje włosy nie chcą rosnąć. Wystarczy jedna zmiana, a uzyskasz efekt Roszpunki

Pielęgnacja włosów jest bardzo istotnym elementem w procesie ich wzrostu. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przy tak prostej czynności jak mycie skóry głowy dopuszczamy się poważnych błędów. Wystarczy opanować kilka zasad, a włosy będą rosły w zawrotnym tempie.

Każda z nas chciałaby mieć zdrowie i piękne włosy. Niestety czasami w pośpiechu nie zwracamy uwagi na stosowanie różnego rodzaju odżywek czy też innych preparatów, które mają służyć poprawieniu kondycji pasm. I niekoniecznie musimy to zmieniać, jeśli zależy nam przede wszystkim na większym wzroście. Według specjalistów sedno sprawy tkwi w sposobnie mycia naszej skóry głowy, która bardzo często jest pomijana. Jak zatem powinnyśmy o nią zadbać?

Zobacz wideo Jak Ania Lewandowska dba o włosy? "Nie ukrywajmy, to są też dobre geny"

Jak zagęścić włosy? Nie będziesz musiała kupować żadnych dodatkowych produktów

Rośliny potrzebują odpowiednio żyznej gleby, aby mogły rosnąć, prawda? I podobnie, proces wzrostu naszych włosów jest uzależniony od poziomu nawilżenia skóry. Jeśli chcesz się cieszyć pasmami jak u Roszpunki, powinnaś wprowadzić do swojego rytuału mycia kilka nowych zasad. Często narzekamy, że nasze pasma się przetłuszczają, że są słabe, że nie chcą się układać i tak dalej. Całą winą obarczamy włosy, zapominając, że to nie one odpowiadają za kondycje, w której się znajdują, a skóra głowy. Jak więc temu zaradzić? To proste. Zacznij ją myć w odpowiedni sposób.

Woda powinna docierać do naszego skalpu. Aby tak się stało, powinniśmy wsunąć palce pod włos. Kiedy ten etap mamy już za sobą, czas na szampon. Możemy go zaaplikować na dwa sposoby: rozetrzeć w dłoniach i wmasować w głowę lub delikatnie rozcieńczyć w miseczce z wodą i przelać na włosy. Okrężnymi ruchami masujemy nasz skalp i oczyszczamy tym samym skórę. Nie zapominajmy o naszej potylicy, która często jest traktowana po macoszemu. Wykonajmy lekki masaż obejmujący skronie i dolne partie głowy. Po chwili należy zmyć szampon i powtórzyć proces.

Jak dbać o włosy, żeby szybciej rosły? Codzienna pielęgnacja kluczem do sukcesu

Kiedy spłukujemy szampon, należy upewnić się, że produkt całkowicie został usunięty z naszej głowy. Włosy, które zostały umyte w odpowiedni sposób, powinny skrzypieć pod ręką. W celu ich dodatkowego wzmocnienia nakładamy lekką odżywkę. Osuszając włosy ręcznikiem, należy pamiętać, aby ich nie pocierać - może to spowodować wykruszanie się. Mokre włosy delikatnie odciskamy. Gdy skóra została odpowiednio nawilżona -  w celu zachowania jej odpowiedniej kondycji - raz na dwa tygodnie warto wykonać peeling enzymatyczny. Zdrowa i zadbana skóra głowy to klucz do gęstych i lśniących włosów, które są naszą wizytówką.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.