Jolanta Kwaśniewska kontra Agata Duda. Prezydentowe walczą o tytuł. "Ciężko to w ogóle komentować"

O tym, która z pierwszych dam ubierała się najlepiej, dyskutuje się od lat. Choć niektórzy uważają, że zwyciężczynią nie może być nikt inny jak Jolanta Kwaśniewska, to coraz więcej krytyków docenia również kreacji Agaty Kornhauser-Dudy. Co na ten temat sądzi popularny projektant mody Mariusz Przybylski?

Kilka dni temu odbył się pokaz mody znanego projektanta Mariusza Przybylskiego, podczas którego artysta zaprezentował na wielu polskich gwiazdach stroje, będące częścią w pełni recyklingowej kolekcji. Udzielając wywiadu po imprezie, odpowiedział na zaskakujące pytanie o stylizacjach pań w polityce. Jego zdaniem zawsze liczyła się tylko jedna kobieta. Ocenił Jolantę Kwaśniewską i Agatę Kornhauser-Dudę.

Zobacz wideo Andrzej Duda z żoną przed wylotem z Kanady. Pierwsza dama zaskoczyła stylizacją

Mariusz Przybylski pokaz mody: Projektant wypowiedział się na temat pierwszych dam

4 czerwca 2024 roku odbył się pokaz mody wykonanej z recyklingu przez projektanta Mariusza Przybylskiego. Artysta dał wyraz swojego ekologicznego podejścia do ubrań i tworzenia, prezentując swoje naprawdę wyszukane i oryginalne dzieła. Sporo emocji wywołało jednak nie tylko wydarzenie, ale i późniejszy wywiad, w którym zapytano Przybylskiego, co sądzi o stylizacjach polskich kobiet w polityce. Choć projektant wzbraniał się przed poruszeniem tego tematu, po chwili przyznał, że dla niego liczyła się tylko jedna osoba. 

Jedyną osobą, która w tej polityce rzeczywiście jakoś występowała, bo była pierwszą damą, była pani Jolanta Kwaśniewska - ona zawsze była dla mnie taką esencją, kwintesencją najlepszego stylu. Rzeczywiście postać pani prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej pamiętam do dziś i ona zawsze robiła na mnie duże wrażenie pod względem tego, jak wyglądała i jak do dzisiaj wygląda.

- wyznał szczerze Mariusz Przybylski w rozmowie z "Plejadą". Gdy tylko powiedział o Jolancie Kwaśniewskiej, zapytano go również, co sądzi o obecnej pierwszej damie.

Letni garnitur damski w oryginalnym kolorze, a to sukienka w kwiaty. Tak ubiera się Agata Duda 

Garderoba Agaty Kornhauser-Dudy od lat chwalona jest przez krytyków oraz doceniana przez Polaków. Zdaje się, że pierwsza dama ma strój na każdą okazję, a jej stylizacjami inspiruje się wiele Polek. Najczęściej stawia na dopasowane garnitury damskie w letnich kolorach, ale nie stroni również od sukienek midi i maxi, ozdobionych kwiatowym printem. Mariusz Przybylski nie był jednak specjalnie przekonany co do stylu prezydentowej. Unikający tematu polityki projektant najpierw wyznał, że jest daleki od świata posłanek i ich strojów, a zapytany wprost o Agatę Dudę odpowiedział krótko i dosadnie.

Myślę, że obecna pani prezydentowa też chyba z tego, co słyszę, bardzo mało się udziela, nad czym chyba cały kraj ubolewa, albo większość kraju, więc chyba ciężko to w ogóle komentować.

– podsumował dla "Plejady".

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.