Te opuszczone miasta w Polsce warto zobaczyć. Miłośnicy mocnych wrażeń będą zachwyceni

Opuszczone miasta często przyprawiają o gęsią skórkę i są idealnym miejscem dla miłośników mocnych wrażeń i emocji. Jak się okazuje, całkiem za darmo w kilku miejscach w Polsce można odwiedzić opuszczone miejscowości. Niektórych z nich nie ma już nawet na mapach.

Miłośnicy odkrywania nowych miejsc z dozą niewiadomej z pewnością będą w siódmym niebie, gdy dowiedzą się, że w Polsce istnieje kilka miejscowości, które są opuszczone już od lat. Wjeżdżając do niektórych z nich, można naprawdę się porządnie wystraszyć. Gdzie znajdują się opuszczone miasta i wsie w Polsce? Może mieszkasz tuż nieopodal jednej z nich...

Zobacz wideo Anna Lewandowska w drodze do Polski. Opowiedziała o tym, jak aktywnie zaczęła dzień

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest urbex? Stosunkowo nowe pojęcie zyskuje na popularności

Urbex, a dokładnie z angielskiego urban exploration — eksploracja miejska. To taka forma aktywności, która polega na zwiedzaniu miejsc opuszczonych, zrujnowanych czy ukrytych. Osoby zwiedzające w ten sposób mają jedną zasadę, której starają się zawsze przestrzegać, a dokładnie take only pictures, leave only footsteps — zrób tylko zdjęcia, zostaw tylko ślady stópIdea ma na celu to, aby osoby odwiedzające dane budynki nie zmieniały położenia szaf czy innych przedmiotów, ponieważ to mogłoby zakłócić eksplorowanie innym. W Polsce znajduje się wielu fanów urbexu, a jeśli jesteś jednym z nich lub chcesz zacząć tę przygodę, warto wiedzieć o opuszczonych miejscowościach w Polsce. 

Tych miejscowości nie znajdziesz na mapie. Opuszczone miejsca w Polsce

Miasta-widma w Polsce można spotkać niemalże na każdym kroku, tylko wiele osób nie jest po prostu świadomych, że czasami zaledwie 5 km od domu rodzinnego znajduje się opuszczona wieś. Jak czytamy na focus.pl, jedną z opuszczonych miejscowości jest Kłomino w województwie zachodniopomorskim. W środku lasu można natknąć się na resztki infrastruktury po radzieckim mieście wojskowym. Podczas II Wojny Światowej, ZSRR miało tam swoją bazę, więc z pewnością można odkryć tam wiele tajemnic. Drugim podobnym miejscem jest Pstrąże w województwie dolnośląskim. Przed II Wojną Światową była to mała wieś, niestety później przejęły ją wojska niemieckie i radzieckie. Trzecim wartym odwiedzenia miejsce jest miejscowość w województwie małopolskim o nazwie Długie.  Przed wojną była to spokojna wieś, gdzie ludzie wiedli szczęśliwe życie. Jednak podczas najazdów wojsk została ona obrabowana i przejęta przez różne armie. Na ten moment we wsi Długie nie ma już praktycznie nic oprócz pięknych polan. Mimo to ludzie przyjeżdżają tu i próbują znaleźć ślady po dawnym życiu. 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA