Najdroższy hotel na świecie. Sprawdź, gdzie wypoczywają milionerzy

Najdroższy hotel na świecie to miejsce, o którym zwykli ludzie mogą tylko pomarzyć. Obiekty zarezerwowane dla najbogatszych robią wszystko, aby zapewnić swoim gościom relaks na jak najwyższym poziomie. Niezwykłe lokalizacje, niecodzienne widoki, ociekające bogactwem i luksusem wnętrza. Na nocleg w najdroższych hotelach świata stać nieliczne grono. Dowiedz się, gdzie są zlokalizowane i jak wyglądają najbardziej ekskluzywne obiekty noclegowe na świecie.

Najdroższy hotel na świecie? Co może zaoferować swoim gościom? Chyba łatwiej byłoby wskazać to czego nie można tam dostać. Takie miejsca nastawione są na spełnienie nawet najbardziej nietypowych oczekiwań swoich klientów.

Najdroższy hotel świata nie tylko dla najbogatszych, ale też dla odważnych

Najdroższy hotel świata to propozycja dla koneserów ekstremalnych wrażeń. Obiekt nosi nazwę Lover's Deep i  zlokalizowany jest we wnętrzu dawnej wojskowej łodzi podwodnej. Do dyspozycji gości jest prywatny szef kuchni, lokaj oraz kapitan. Najdroższy hotel świata zapewnia nieprzeciętne atrakcje. Z jego wnętrza można podziwiać przepiękne widoki na rafy koralowe. Ponadto goście sami mogą obrać kierunek rejsu. Cena noclegu w takim luksusie zwala z nóg i wynosi 150 tys. dolarów za noc.

Hotel 6-gwiazdkowy na rajskich Malediwach. Czy coś takiego w ogóle istnieje? 

Hotel 6-gwiazdkowy to nie mit. Choć wielu osobom wydaje się, że skala oceny hoteli kończy się na pięciu gwiazdkach, to będą zaskoczeni, gdyż istnieją na świecie hotele 6-gwiazdkowe. W Polsce co prawda nie spotkamy hoteli 6-gwiazdkowych, lecz niedługo ma to się zmienić. Prawdziwym zagłębiem hoteli tego rodzaju są Malediwy. Spotkamy tu obiekty zlokalizowane w lagunie z bezpośrednim wejściem do wody.

7-gwiazdkowy hotel jako unikat w skali światowej

7 gwiazdkowy hotel to miano, którym obecnie może poszczycić się tylko jeden hotel na świecie. Za jedyny oficjalnie uznawany 7-gwiazdkowy hotel uchodzi Burdż Al Arab zlokalizowany w Dubaju, czyli popularny hotel żagiel. Liczy 321 m wysokości i jest to najwyższy budynek hotelowy na świecie.

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Hotel żagiel Dubaj: symbol nieprzyzwoitego luksusu 

Hotel żagiel Dubaj to wizytówka współczesnego Dubaju. Kształtem przypomina żagiel, czemu zawdzięcza swoją potoczną nazwę. Jest jednym z najdroższych na świecie i jedynym 7-gwiazdkowym hotelem. Hotel żagiel Dubaj to obiekt szalenie ekskluzywny. Do dyspozycji gości pozostają apartamenty liczące od 169 do nawet 780 metrów kwadratowych. Wnętrze hotelu żagla w Dubaju robi piorunujące wrażenie. W środku znajduje się ogromne akwarium z rafą koralową, ponadto hotel ozdabiają fontanny i kaskady wodne. Co jeszcze wyróżnia ten obiekt wśród najdroższych hoteli na świecie? Lądowisko dla śmigłowców, biblioteka, muzeum — to tylko niektóre z udogodnień, jakie oferuje najbardziej znany hotel w Dubaju. 

Dubaj: najdroższy hotel. Które hotele są najdroższe w Dubaju? 

Dubaj najdroższy hotel — sprawdź, które obiekty znajdują się na liście. Dubaj to kierunek bardzo popularny w turystyce. Od lat jest celem turystów szukających odpoczynku w najbardziej ekskluzywnych obiektach hotelarskich. Dubaj jest zagłębiem najdroższych hoteli świata. Za nocleg w luksusowych obiektach w mieście trzeba słono zapłacić. Jednym z najdroższych hoteli w Dubaju jest Atlantis The Palm Dubai. Zlokalizowany jest przy linii brzegowej Palm Island, czyli największej sztucznej wyspy na świecie. Hotel dysponuje 1500 pokojami, w tym apartamentami podwodnymi. Do grona najdroższych hoteli w Dubaju zaliczany jest także Raffles Dubai. Kształtem przypomina piramidę i mieści się w centrum miasta, stanowiąc doskonałą bazę wypadową. W zestawieniu najdroższych hoteli w Dubaju nie może zabraknąć Armani Hotel Dubai. Obiekt mieści się w Burj Khalifa, czyli najwyższym na świecie wieżowcu. Ciekawostką jest to, że Giorgio Armani sprawował osobistą pieczę nad wystrojem wnętrz pokoi hotelowych.

Najdroższe hotele świata w rankingach. Dowiedz się, gdzie za nocleg trzeba zapłacić najwięcej 

Najdroższe hotele świata to nie tylko te zlokalizowane w Dubaju. Obiektami przeznaczonymi dla prawdziwych bogaczy szczyci się wiele miejsc na świecie. Za pobyt trzeba zapłacić krocie, ale lista atrakcji serwowanych przez najdroższe hotele świata jest naprawdę imponująca. W czołówce najbardziej ekskluzywnych obiektów można wymienić chociażby:

  • Plaza Athenee Hotel w Paryżu. Jest to hotel zlokalizowany w niedalekim sąsiedztwie wieży Eiffla. W swojej ofercie posiada centrum odnowy biologicznej, a także kantor wymiany walut.
  • Wysokie miejsce w rankingu najdroższych hoteli świata zajmuje zlokalizowany w Szwajcarii Hotel President Wilson. Jego wyróżnikiem jest niepowtarzalny widok na jezioro Genewskie i Mont Blanc. 
  • W słynnym Las Vegas mieści się apartament The Empathy. Za pobyt w tym ekskluzywnym obiekcie trzeba zapłacić ok. 100 tys. dolarów.

Lista najdroższych hoteli na świecie jest bardzo długa, ale warto wspomnieć jeszcze o najbardziej ekskluzywnym obiekcie w naszym kraju. Obecnie to miano nosi hotel Raffles Europejski w Warszawie. Ceny plasują się na niższym poziomie niż najdroższe tego typu obiekty na świecie, ale koszt noclegu na dwóch osób może wynosić nawet 28 tys. złotych, co i tak jest kwotą kosmiczną.

Zobacz też: Zatrzymała się w luksusowym hotelu. Kiedy rozejrzała się po pokoju, myślała, że zapadnie się pod ziemię

.

Więcej o:
Copyright © Agora SA