Taki kolor walizki może przysporzyć ci na lotnisku problemów. Lecąc na wakacje, lepiej z niej zrezygnuj

Sezon urlopów już powoli nabiera tempa, a oznacza to, że na lotniskach można spotkać tłumy turystów. Wakacje to oczywiście pakowanie bagażu. Okazuje się, że lecąc samolotem lepiej unikać takiego koloru walizki, ponieważ może on przysporzyć wielu problemów.

Najbardziej wyczekiwany czas w roku już zaraz rozpocznie się na całego. Wakacje i sezon urlopów za chwilę nabiorę tempa - warto więc wiedzieć, jak przygotować się do wyjazdów. Jeśli tegoroczne wakacje spędzasz za granicą i masz w planach lecieć samolotem, sprawdź, jaki kolor ma twoja walizka. Na lotniskach lepiej unikać bagaży w takiej barwie, jeśli chcesz mieć spokojną podróż.

Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki bagaż do samolotu? Kolor walizki ma znaczenie

Jeśli mamy już zaplanowane wakacje, w kolejnym kroku przystępujemy do pakowania bagażu. Już kilka dni przed wyjazdem zastanawiamy się, jakie ubrania spakować, które kosmetyki zabrać oraz ile par butów warto ze sobą wziąć. Większość z nas nie zwraca uwagi na to, jaką walizkę zabieramy - a jej kolor ma duże znaczenie. Niektórzy z nas spotykali się już z taką sytuacją:  sięgamy po walizkę i okazuje się, że nie należy do nas. Szczególnie często spotyka to właścicieli czarnych walizek, które są dość popularne. Właśnie dlatego, że tak dużo osób decyduje się na czarne bagaże, warto z nich zrezygnować, aby na lotnisku nie doszło do pomyłki. Jeśli nie masz innej możliwości, dobrze jest oznaczyć bagaż w oryginalny sposób, np. naklejając naklejki lub mocując przy rączce identyfikator z danymi właściciela. Jeśli macie jakieś ciekawe sposoby na oznaczanie walizek, podzielcie się nimi w komentarzu.

Chaos na lotniskach, a problem z bagażem. Warto o tym wiedzieć przed wylotem

W okresie wakacji na portach lotniczych jest o wiele więcej osób niż w ciągu roku. Tłumy i w wielu miejscach zbyt mała ilość pracowników, powodują chaos, przy którym łatwo zagubić bagaż. Jeśli przez chwilę nieuwagi zapodziejesz swoją walizkę lub po wylądowaniu na lotnisku docelowym zauważysz, że na taśmie bagażowej nie ma twoich rzeczy, natychmiast zgłoś sprawę do pracowników. Dobrze jest mieć w takiej sytuacji zdjęcie walizki - to na pewno usprawni jej poszukiwania. Pamiętaj, że za zgubę walizki rejestrowanej, która nie doleciała z tobą na miejsce, odpowiada przewoźnik, więc możesz zażądać odszkodowania. Takie sytuacje pokazują, że lecąc na wakacje, warto ubezpieczyć nie tylko siebie, ale i bagaż. 

Może Cię zainteresować:
Karolina Pisarek podzieliła się zdjęciami sprzed "Top Model". Nastolatka zachwycała nie tylko wyglądem
Niedziele handlowe 2023. Rząd zapowiada duże zmiany. Możemy nie zdążyć zrobić zakupów przed Świętami
Ta wyspa nazywana jest "Majorką Bałtyku". Znajduje się 100 km od Polski i zachwyca widokami

Więcej o:
Copyright © Agora SA