W tym hotelu jest naprawdę luksusowo. W rankingu pokonał ponad 1,5 miliona miejsc na całym świecie

TripAdvisor to jeden z najbardziej znanych serwisów podróżniczych na świecie, który opublikował listę najlepszych luksusowych hoteli w 2023 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się pałac Rambagh w Jaipurze. Przed laty należał on do indyjskich maharadżów.

TripAdvisor w 2023 roku pod uwagę do rankinku wziął aż 1,5 miliona hoteli. Dzięki uważnemu rozpatrzeniu powstał ranking najbardziej luksusowych miejsc na całym świecie. 

Zobacz wideo Śmiszek: Mamy w pałacu prezydenckim komedianta

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Ranking najbardziej luksusowych hoteli w 2023 roku. Najlepsza światowa dziesiątka 

Tuż po Rambagh Palace w Jaipurze, na drugim miejscu uplasował się Ozen Reserve Bolifushi na Malediwach. Z kolei trzecie miejsce zajął francuski pałac hotelowy Hotela Colline de France, który działa w Brazylijskim kurorcie Gramado. Oto lista wszystkich dziesięciu najlepszych hoteli na świecie według rankingu TripAdvisor Traveller’s Choice Best of the Best:

  1. Rambagh Palace (Jaipur, Indie) 
  2. Ozen Reserve Bolifushi (Bolifushi, Malediwy)
  3. Hotel Colline de France (Gramado, Brazylia)
  4. Shangri-La The Shard (Londyn, Wielka Brytania)
  5. The Ritz-Carlton (Hongkong, Chiny)
  6. JW Marriott Marquis Hotel (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
  7. Romance Istanbul Hotel (Stambuł, Turcja)
  8. Ikos Dassia (Dassia, Grecja)
  9. Ikos Andaluzja (Estepona, Hiszpania)
  10. Padma Resort Ubud (Puhu, Indonezja)

Rambagh Palace w Jaipurze. Najbardziej luksusowy hotel na świecie 

Rambagh Palace zajął pierwsze miejsce na podium w światowym rankingu hoteli. Całość hotelu zapiera dech w piersiach, a jego głównymi zaletami jest basen, strefa spa, czy wnętrza z rodem indyjskich baśni. Miejsce to nazywane jest "Klejnotem Jaipuru". Niegdyś należał do indyjskich maharadżów, jednak dziś to luksusowe miejsce rozpieszcza najbardziej wymagających gości z całego świata. Jego rozmiary są ogromne, a mieści tylko 78 pokoi a w tym 33 apartamenty. Wszystkie pokoje, nawet te dwuosobowe są bardzo przestronne, a ich wnętrza są ozdobione pięknymi drogimi meblami, a drewniane kolumny oddzielają salon i sypialnię. Łazienki są marmurowe, podłogi drewniane a ściany zdobią przepiękne dzieła sztuki. Komfort spania jest na najwyższym poziomie, a same łóżka są bardzo duże. Oprócz tego wszystkie pokoje posiadają klimatyzację, telewizję satelitarną, obowiązkowo sejf i oczywiście minibar. Strefa wypoczynkowa oferuje gościom najbardziej luksusowe masaże w SPA Jiva Grande. Oprócz tego można również tutaj potrenować na siłowni. Lokaje organizują wycieczki zabytkową bryczką, które odbywają się wieczorami. Posiłki śniadaniowe są serwowane w lokalu The Rajput Room, natomiast sama restauracja oferuje podwieczorki szampana oraz koktajle przed kolacją. Lokal Suvarna oferuje posiłki tradycyjnej kuchni indyjskiej a lokal Steam posiłki na świeżym powietrzu. Jakby tego było mało, to jest jeszcze bar Polo, który serwuje przeróżne napoje. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA