Polskie miasto zwycięża w rankingu najlepszych na zimowy wypad. To tu napłyną turyści

Zima zbliża się wielkimi krokami, warto więc zaplanować sobie wyjazdy w tym okresie. Dzięki temu rankingowi stworzonemu przez portal Discover Cars wybór może być łatwiejszy. Na pierwszym miejscu znalazła się Polska na czele z jednym miastem. Mieszkańcy mogą być dumni.

Pewne miasto w Polsce zostało uznane za najlepsze na zimowy wypad. Według ekspertów może pochwalić się wieloma zabytkami i atrakcjami, z których warto skorzystać zimą. Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się na ferie w tym roku, oto kilka propozycji. Oprócz Polski w rankingu uwzględniono wiele innych pięknych i ciekawych miejsc.

Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjazd na ferie zimowe 2023/2024. Oto ranking najlepszych miejsc na podróż zimą

Zima to doskonały czas na podróże każdego rodzaju - dlaczego? W tym okresie turystów jest o wiele mniej i - co ważne - atrakcje oraz noclegi są tańsze, więc można sporo zaoszczędzić. Dla osób uwielbiających klimat świąteczny, czas ten jest doskonały również pod względem jarmarków, które są dostępne w niemalże każdym większym mieście. Wyjazd na city break zimą to naprawdę dobry pomysł, lecz gdzie warto się udać?

Ranking najlepszych miejsc do odwiedzenia zimą przygotowała firma Discover Cars, uwzględniając atrakcyjność miasta pod względem turystycznym, lecz nie tylko. Wzięto pod uwagę średni koszt noclegu na siedem dni, ceny biletów atrakcji, ilość tanich restauracji oraz nie mogło oczywiście zabraknąć kosztu wynajmu samochodu. Oto miasta, które warto odwiedzić zimą, zaczynając od ostatniego miejsca na liście. 

  • Kopenhaga,
  • Wiedeń
  • Amsterdam, 
  • Berlin,
  • Tallinn,
  • Budapeszt,
  • Paryż.

A jakie miasta znalazły się na podium? Na pierwszym miejscu znajduje się stolica jednego z naszych polskich województw.

Kraków na szczycie podium. Eksperci uznali je za najlepsze na zimowy city break

Na trzecim miejscu uplasowała się Bruksela, która ma do zaoferowania turystom naprawdę wiele atrakcji. Jedną z głównych jest oczywiście zobaczenie Wielkiego Placu, na którym znajduje się popularna rzeźba Manneken pis. Oprócz tego warto odwiedzić Parlament Europejski i spróbować lokalnych specjałów. Drugie miejsce należy do Pragi, czyli stolicy Czech. Bez wątpienia najsłynniejszym punktem jest tam Most Karola oraz Zamek na Hradczanach.

Pierwsze miejsce zajęło miasto, które bezsprzecznie sobie na to zasłużyło - Kraków. Stolica Małopolski może pochwalić się dobrymi cenami i atrakcjami takimi jak np. Stare Miasto, Rynek Główny, Zamek Królewski na Wawelu oraz podziemia rynku. Zimą organizowany jest co roku jarmark świąteczny, który wprowadza urokliwy i niepowtarzalny klimat. W 2023 roku rozpocznie się on już 24 listopada i potrwa do 1 stycznia 2024 roku. Kraków to piękne miasto, które ma niesamowitą historięzabytki, jak i również sporo nowoczesnych miejsc czy budowli. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, więc wybór firmy Discover Cars był jak najbardziej słuszny. 

Więcej o: