Najbardziej trujący ogród na świecie nie może opędzić się od turystów. To śmiercionośna atrakcja

Na bramach tego miejsca widnieje napis, który ostrzega, że obecne tam rośliny mogą zabić. Mimo to pracownicy nie mogą opędzić się od odwiedzających. Trujący Ogród przy zamku Alnwick w brytyjskim hrabstwie Northumberland cieszy się popularnością od lat. To atrakcja dla prawdziwych śmiałków.

Lubisz ekstremalne atrakcje i wyzwania? Jeśli tak, być może warto zainteresować się trującym ogrodem, w którym znajdują się rośliny śmiertelnie niebezpieczne dla człowieka. Wejście tam to nie lada wyzwanie i możliwe jest tylko pod opieką przewodnika. Żeliwne węże, przerażające pnącza, trupie czaszki i napis: "te rośliny mogą zabić" - to w dużym skrócie wszystko, co czeka się po przekroczeniu bramy ogrodu Alnwick. Brzmi zachęcająco? Najwyraźniej tak, bo turystów od lat nie brakuje. 

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oto ogród, z którego możesz nie wyjść żywym. Turyści chętnie go odwiedzają

The Poison Garden, czyli trujący ogród, który cieszy się ogromną popularnością. Znajdujący się przy zamku Alnwick w brytyjskim hrabstwie Northumberland w północno-wschodniej Anglii, uznawany jest za jedyną atrakcję tego typu na świecie. Na bramie wiszą trupie czaszki oraz napisy ostrzegające. Mimo to ludzie przekraczają wejście z uśmiechem na ustach, a chętnych na odwiedziny nie brakuje. Wystarczy chwila nieuwagi, a spacerując, można przepłacić życiem.

Koszt wstępu na teren ogrodu to ok. 10-18 funtów, lecz czy jest to warte ryzyka? Według wielu osób tak, a wszystko przez okazy, które można tam zobaczyć. Niektóre z roślin hodowane są w ogromnych klatkach ze względów bezpieczeństwa. 

 

Trujący ogród w Anglii robi wrażenie. Na miejscu rosną śmiertelnie niebezpieczne rośliny

Jeśli już zdecydujesz się przekroczyć przerażającą bramę ogrodu, oto co czeka cię po drugiej stronie. Każda z obecnych tam roślin może uśmiercić człowieka, więc należy być bardzo ostrożnym i podążać za przewodnikiem. 

Jednym ze śmiercionośnych eksponatów jest rącznik pospolity, nazywany także kleszczowiną pospolitą lub rycynusem. W nasionach ma glikoproteiny, które należą do najgroźniejszych substancji trujących na świecie. Nawet najmniejsze spożycie powoduje śmierć.

Można podziwiać tam również kropidło szafranowe, które dawniej używane było jako trucizna. Oprócz silnie trujących roślin odwiedzający mogą podziwiać różne rodzaje muchomorów czy rośliny narkotyczne i halucynogenne, takie jak marihuana i kokainowiec.

To jakże oryginalne miejsce powstało już w 2005 roku i do dziś jest chętnie odwiedzane. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę, po zwiedzaniu ogrodu warto udać się do największego domu na świecie zawieszonego na drzewach. Jego powierzchnia to prawie 600 metrów kwadratowych, a w środku znajduje się sklep, restauracja i dwie sale bankietowe. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.