Jarmark bożonarodzeniowy na zamku w Mosznej wystartuje lada moment. W tym roku potrwa nieco dłużej

Jarmarki bożonarodzeniowe to atrakcja, która co roku przyciąga do siebie tłumy. Niepowtarzalny klimat świąt możesz poczuć już niebawem również na zamku w Mosznej. Warto jednak się spieszyć i nie pominąć terminu, ponieważ potrwa on tylko dwa dni.

Święta lada moment, więc wiele osób planuje już przygotowania do tak ważnego okresu w roku. Jeśli również nie możesz się doczekać zapachu piernika i urokliwych pieśni, jeszcze przed samymi świętami możesz poczuć wyjątkową magię i celebrować ten jakże niesamowity czas w oryginalny sposób. Naszą propozycją jest wyjazd na jarmark w Mosznej, który sprawi, że będziesz wspominać go przez lata. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających i kiedy nastąpi oficjalne otwarcie? Spiesz się, całość potrwa tylko dwa dni.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Moszna jarmark bożonarodzeniowy. Zamek na dwa dni zmieni się w baśniową krainę

Zamek w Mosznej to piękny obiekt, który co roku przyciąga do siebie wielu turystów. O samym budynku i miejscowości krąży sporo legend, lecz jedno jest pewne - warto się tam udać udać i po prostu podziwiać. Zamek słynie z 99 wież i 365 pomieszczeń, które zachwycają urokliwą architekturą. Dodatkowo rozległy wokół obiektu park sprawia, że przebywanie w tym miejscu poniekąd przenosi nas w bajkowy świat. Co ciekawe, już za kilkanaście dni będzie można przenieść się w świat iście zimowy i świąteczny. Jak to możliwe? Wszystko dzięki organizacji jarmarku bożonarodzeniowego, który już drugi raz zachwyci okolicznych mieszkańców i turystów. 

Poprzednia edycja jarmarku przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu jednego dnia zamek odwiedziło około 3,5 tys. turystów.

- mówił Łukasz Kosiński, dyrektor operacyjny Zamku w Mosznej, opole.wyborcza.pl

Zamek w Mosznej. Świąteczna atmosfera rozpocznie się już lada moment

Poprzednia edycja jarmarku na zamku w Mosznej okazała się być strzałem w dziesiątkę, więc w tym roku postanowiono ponowić wydarzenie. Jarmark bożonarodzeniowy w Mosznej odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2023 r. Wystawców będzie nieco więcej niż na poprzedniej edycji, więc odwiedzający mogą liczyć na jeszcze lepsze doświadczenia. Wizyta na jarmarku będzie możliwością do nabycia lokalnych i unikatowych wyrobów czy upominków. Na scenie zamkowej wystąpią grupy taneczne i wokalne, a o oprawę muzyczną zadba saksofonista. Warto wspomnieć, że wejście na jarmark jest bezpłatne, a dyrektor operacyjny obiektu wspomina już teraz, że w przyszłym roku również planują zorganizować wydarzenie tego typu, lecz jeszcze w większej skali. 

Będzie można kupić różnego rodzaju ozdoby świąteczne, zabawki, drobne upominki, swojskie wyroby gastronomiczne takie jak miody, uszka, pierogi. Swoje stoiska będą też miały Rady Rodziców z okolicznych szkół.

- zapowiadał Łukasz Kosiński, opole.wyborcza.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.