Niegdyś było tu więzienie. Teraz na jego miejscu powstał luksusowy hotel. Turyści są podzieleni

Nowoczesne i luksusowe hotele w nietypowych miejscach przyciągają odwiedzających. Tak też miało być w przypadku tego ośrodka wypoczynkowego, lecz tutaj turyści są podzieleni. Dlaczego? Okazuje się, że dawniej istniał tam obóz jeniecki. Nie każdy uważa tę inwestycję za słuszną.

Nietypowych hoteli na całym świecie jest naprawdę wiele. Niegdyś oburzenie wywołał obiekt The Liberty w Bostonie, który to powstał na terenie dawnego więzienia, jednak dziś wiele osób chętnie odwiedza to miejsce. A czy spędzenie wakacji w hotelu, który kiedyś był obozem jenieckim jest czymś realnym? Okazuje się, że tak, a decyzja inwestorów od lat budziła różne emocje. Teraz obiekt jest już otwarty, a turyści nadal są podzielni. Jak wygląda luksusowy hotel w miejscu, w którym kiedyś przetrzymywano żołnierzy oraz gdzie się znajduje? To może was zaskoczyć. 

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas II Wojny Światowej mieścił się tam obóz jeniecki. Dziś to ultraluksusowy hotel

II Wojna Światowa była trudnym czasem dla całej Europy, w tym Półwyspu Bałkańskiego. W 1942 roku wyspa Lastavica, powszechnie znana jako Mamula znalazła się w rękach faszystowskiego dyktatora - Benito Mussoliniego. Leżąca na wybrzeżu Adriatyku, przy granicy Czarnogóry i Chorwacji okolica była miejscem, gdzie przetrzymywano jeńców wojennych. Wyspa stała się więzieniem dla ok. 2000 osób. Przez wiele lat po zakończeniu konfliktu obszar ten był niezamieszkany i poza niszczejącym fortem, latarnią morską i przystanią nie było tu niczego. Nagle, w styczniu 2016 roku pojawiły się pewne spekulacje - władze Czarnogóry zgodziły się na realizację projektu zagospodarowania wyspy dla celów turystycznych. Tak zaczęła się kontrowersyjna budowa luksusowego hotelu w miejscu dawnego obozu jenieckiego. 

 

Szwajcarsko-egipska firma Orascom stworzyła kontrowersyjny obiekt. Luksusowy hotel podzielił turystów

Po uzyskaniu zgody na budowę obiektu prace trwały kilka lat. Na początku 2023 roku zostały zakończone i otworzono luksusowy hotel. Na zdjęciach wygląda naprawdę fenomenalnie - goście mogą wybierać między pokojami z widokiem na wodę lub góry. Panorama z dachu zachwyca, podobnie jak kąpiele w basenach, które są usytuowane w różnych miejscach na zewnątrz hotelu. W obiekcie działa również restauracja i SPA, więc atrakcji jest wiele. Znajduje się tu także miejsce upamiętniające wszystkie osoby, które zginęły na wyspie w czasie II Wojny Światowej. Mimo to, czytając opinie Google, można zauważyć, że zdanie odwiedzających jest podzielone. Według niektórych to świetna inwestycja, ale znajdą się również tacy, którzy ją negują. 

To przerażające, że był tu obóz jeniecki, a teraz miejsce to służy jako luksusowy kurort.
To niesamowicie odrestaurowany, piękny ukryty klejnot na środku Morza Adriatyckiego w Czarnogórze.

- czytamy w opiniach Google

Więcej o:
Copyright © Agora SA