Myślał, że obtarły go nowe buty. Prawda okazała się całkiem inna. W jego palcu zamieszkał pająk

Pewien turysta z Wielkiej Brytanii zapamięta te wakacje na długo. Zamiast romantycznego rejsu z żoną, otrzymał wielogodzinne wizyty u lekarze związane z raną na palcu u stopu. Jak się okazało, uraz spowodował pająk, który postanowił zamieszkać w jego ciele.

Wiele osób zmaga się z arachnofobią, czyli strachem przed pająkami. Rzeczywiście ilość odnóży tego małego stworzenia może przerażać, dlatego nic dziwnego, że wiele osób nie chce odwiedzać egzotycznych miejsc, w których występują duże pajęczaki. Mało kto przypuszczałby, że można je spotkać nawet na pokładzie luksusowego statku. Pewnego turystę podczas wakacji spotkała niemiła niespodzianka.

Zobacz wideo Koszmar arachnofobów. Niebo zasnute setkami pająków

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Myślał, że obtarły go nowe buty. Prawda okazała się być bardziej przerażająca

Obecność pająków może zepsuć nawet najbardziej udane wakacje. Przekonał się o tym pewien turysta, który udał się na rejs statkiem wycieczkowym w Marsylii. Colin Blake z Cramlington w Northumberland w Wielkiej Brytanii chciał w ten sposób uczcić z żoną 35. rocznicę ślubu. Wszystko wskazywało na to, że będzie to urlop marzeń, jednak do czasu. W pewnym momencie turysta zorientował się, że jego duży palec u stopy jest spuchnięty i zaczyna zmieniać kolor. Zdziwił się, ale początkowo nie panikował. Nie uważał, że jest to poważny problem.

Moja żona myślała, że to może dlatego, że miałem nowe sandały i ocierały się one o mój duży palec u nogi, co powodowało jego zaczerwienienie

- powiedział Colin podczas audycji w radiu BBC. To, co stwierdził lekarz, zupełnie go zaskoczyło.

W jego palcu wykluł się pająk. Specjaliści mają wątpliwości

Gdy opuchlizna nie zmalała, Colin udał się do pokładowego lekarza. Ten od razu stwierdził, że uraz powstał w wyniku ugryzienia wilczego pająka. Najprawdopodobniej miało do tego dojść podczas kolacji, którą turysta wraz z żoną spędzili na świeżym powietrzu. Ponadto lekarz zaobserwował, że w palcu pojawiły się jaja pająka i starał się je usunąć. Po powrocie do Wielkiej Brytanii Colin Blake udał się do szpitala w celu skontrolowania opuchniętego palca, z którego nadal nie schodził obrzęk. Był przekonany, że wszystkie jaja zostały usunięte i rana powinna się goić. W pewnym momencie, ku zaskoczeniu wszystkich, z palca wyszedł niewielkich rozmiarów pająk. Jak się okazało, zwierzę zamieszkało w stopie turysty. Lekarze natychmiast podjęli działania w celu pozbycia się pajęczaka z palca Colina i po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu mężczyzna zaczął wracać do zdrowia. Specjaliści mają jednak wątpliwości co do tego, że sprawcą ugryzienia był wilczy pająk. Ich zdaniem to stworzenie nie ma możliwości złożenia jaj w ludzkim ciele.

Nie widzę możliwości, aby to w ogóle mogło być prawdą, ponieważ znam ich biologię. Woreczki jajowe potrzebują sporo czasu, aby się rozwinąć. Jad pająka nie jest nekrotyczny, ma na celu sparaliżowanie muszki owocowej

- powiedziała dr Sara Goodacre, specjalistka z Uniwersytetu w Nottingham, w rozmowie z BBC. Dodała, że nie ma takiego europejskiego pająka, który mógłby przeniknąć przez skórę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA