Ta wieś uważana jest za najpiękniejszą w Małopolsce.

To wioska niezwykłej urody, pełna zabytków, atrakcji i co ważne najpiękniejsza w Małopolsce. Właśnie w tym miejscu na mapie Polski odnajdziesz spokój i harmonię z naturą, która pozwoli ci odpocząć. Planując weekendowy wyjazd, zastanów się nad tym kierunkiem.

Konkurs na najpiękniejszą wieś w Małopolsce został już rozstrzygnięty. Rywalizowało ze sobą wiele pięknych miejscowości, lecz tylko ta jedna mogła znaleźć się najwyżej na podium. Oto wieś, która zachwyca turystów naturą, spokojem, widokami oraz atrakcjami. Ma wszystko, czego spragniony relaksu odwiedzający sobie zapragnie. Planując city-break, wybierz ten kierunek, nie pożałujesz. 

Zobacz wideo Jak wygląda walka z kryzysem klimatycznym na polskiej wsi?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpiękniejsza wieś w Małopolsce. Przedstawiamy unikatowe miejsce na mapie Polski

Mała miejscowość, która została okrzyknięta najpiękniejszą w województwie małopolskim to oczywiście Ojców. Leżąca na północ od Krakowa wieś na ogół cieszy się rozpoznawalnością wśród turystów, a wszystko przez niepowtarzalne i malownicze krajobrazy. Ma w sobie wyjątkowy urok, który można zauważyć niemalże na każdym kroku. Mimo małych rozmiarów potrafi oczarować i zaskoczyć odwiedzających wieloma atrakcjami. Co więc robić na miejscu? Czas wolny możesz wykorzystać tam na różne sposoby. Oto nasze propozycje. 

Ojców: atrakcje w miejscowości zachwycają turystów. Każdy znajdzie coś dla siebie

Ojców to taki cel podróży, który będzie nadawał się nawet do zwiedzenia w jeden dzień. Jeśli oczywiście jesteś z daleka, warto zostać tam na noc i na spokojnie odkryć miejscowość. Znajdująca się w Dolinie Prądnika wieś jest sercem jakże znanego i pięknego Ojcowskiego Parku Narodowego, do którego warto się udać na relaksujący spacer.

Na liście zwiedzania dobrze jest umieścić także Zamek w Ojcowie, a dokładnie malownicze ruiny dawnej warowni, które znajdują się na Górze Zamkowej. Niezaprzeczalnym miejscem wartym odwiedzenia jest także Zamek Pieskowa Skała. Ten został wzniesiony w XVI wieku i prezentuje się fenomenalnie. W tej okolicy znajduje się również tzw. maczuga Herkulesa, która zrobi wrażenie szczególnie na najmłodszych.

Będąc w Ojcowie, nie sposób nie ominąć Muzeum Przyrodniczego im. Władysława Szafera, w którym to dowiesz się wielu cennych informacji o regionie. Osoby lubiące wyzwania i oryginalne atrakcje muszą udać się m.in. do Jaskini Ciemnej, która to zaliczana jest do najcenniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce.

Chcąc wykonać piękne, pamiątkowe zdjęcia krajobrazu, udaj się na spacer na Okopy, czyli na wzgórze na Wyżynie Olkuskiej. Jak widać, atrakcji jest co niemiara i każdy znajdzie coś dla siebie, a to najważniejsze. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA