Wakacje w styczniu 2024. Tam zapomnisz o spowijanej śniegiem Polsce i odpoczniesz wśród promieni słońca

Urlopy kojarzą się nam głównie z latem, jednak nic bardziej mylnego. Na wakacje warto udać się nawet w styczniu. W tym okresie turystów jest mniej, a widoki nadal zapierają dech w piersiach. Dowiedz się, gdzie warto wybrać się na wakacje w styczniu i zaplanuj urlop na zimę.

Zima to idealny czas na urlopy i wyjazdy w nieznane jeszcze nam miejsca. Jeśli nie lubisz tłumów, to ten okres będzie idealnym na zaplanowanie wycieczki. Przedstawimy dziś miejsca, które warto odwiedzić zimą, sugerując się rankingiem portalu "Time Out".

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na wakacje w styczniu 2024? Te miejsca są warte odwiedzenia nawet zimą. Powodów jest wiele

Wakacje w styczniu to jak najbardziej świetny pomysł. Taki wyjazd ma wiele zalet, a jedną z głównych jest mała ilość turystów. Co ważne, w tym okresie ceny hoteli czy atrakcji na miejscu są często o wiele niższe, niżeli w sezonie wysokim. Organizując więc taką wycieczkę, możesz także sporo zaoszczędzić.

Jeśli nie wiesz, który kierunek wybrać, warto zasugerować się rankingiem portalu "Time Out". Dziennikarze przeprowadzili selekcję miast, które uznawane są za te najlepsze do odwiedzenia na całym świecie. Autorzy zapytali ponad 21 tysięcy osób o ich zdanie w tym temacie, a następnie wybrali te destynacje, które oferowały najwięcej pod względem kulturowym, lecz nie tylko. 

Po raz pierwszy przeprowadzamy ankietę miejską skupiającą się na kulturze, w której ponad 21 000 mieszkańców miast ma coś do powiedzenia na temat tego, co jest wspaniałe w scenie kulturalnej ich miasta. Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę w tym rankingu jest to, jak lokalni mieszkańcy oceniali scenę kulturalną swojego miasta pod względem przystępności cenowej

- komentował redaktor ds. podróży w Time Out Grace Beard, timeout.com

Najlepsze miasto na świecie. Doznania kulturalne i artystyczne gwarantowane. Wakacje w styczniu możesz spędzić właśnie tam

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się stolica Meksyku, czyli miasto Meksyk. Według badanych to właśnie tam oferta kulturowa jest bardzo szeroko rozwinięta oraz - co ważne - dostępna w korzystnych cenach. Doceniona została architektura, teatry oraz muzea, do których dość często wstęp jest bezpłatny. Wakacje w styczniu w tym rejonie to świetny pomysł, ponieważ temperatura tam różni się diametralnie od tej w Polsce. Gdy nasz kraj spowijany jest śniegiem i zimnem, w Meksyku w styczniu średnia temperatura wynosi 25 stopni Celsjusza. 

Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wyjazd w tak odległe miejsce jak Meksyk, mamy inną propozycję. Na drugim miejscu w rankingu pojawiła się stolica Czech, czyli Praga. Mieszkańcy cenią sobie swoją architekturę i uważają, że nawet podczas zwykłego spaceru po mieście można poczuć się jak w galerii sztuki lub w muzeum. Praga to miasto wypełnione atrakcjami i zabytkami, więc w kwestii kulturalnej każdy będzie zadowolony. 

Trzecia propozycja to ponownie dość odległy zakątek świata, bo RPA, a dokładnie Kapsztad, który zamyka podium rankingu. Ankietowani uważają to miasto za pełne kolorów, żywiołowe i z wieloma atrakcjami. Podobnie jak w Meksyku, tam również temperatura w styczniu jest wysoka.

Jeśli więc chcesz uciec przed polską zimą w ciepłe kraje, Kapsztad oraz Meksyk sprawdzą się idealne, a jeśli lubisz tę porę roku i nie chcesz wybywać za daleko, Praga w Czechach to także świetny pomysł.

Więcej o:
Copyright © Agora SA