W tym miejscu spędzisz wyjątkowy weekend. Nie ma tu tłumów, za to liczne atrakcje i piękne widoki

Pomorze Zachodnie to region, który ma wiele do zaoferowania. Wśród mnóstwa miejscowości wypoczynkowych na szczególną uwagę zasługuje miasteczko, które jest najbardziej wysuniętą na północny zachód częścią Polski. Panuje tu żeglarski klimat i nie brakuje atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Nowe Warpno miano miasta zyskało w 1295 roku, choć pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z 1184 roku. Ten niezwykły zakątek przez wieki przynależał do różnych krajów, a do Polski oficjalnie przyłączono go w 1945 roku. Obok atrakcji dla miłośników żeglarstwa znajdziemy tu więc też fascynujące ślady historii. Nie powinny nas przy tym zmylić niewielkie rozmiary miasteczka. W Nowym Warpnie na pewno nie będziemy się nudzić podczas weekendowego wyjazdu. 

Zobacz wideo Słupsk. Jedno z ciekawszych miast Pomorza. Co zobaczyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nowe Warpno i żeglarstwo. Prom Nowe Warpno - Altwarp to tylko część morskich przygód

Związek Nowego Wapna z żeglarstwem jest zauważalny już od pierwszych chwil spędzonych w miasteczku. Plaża znajdująca się na południowym brzegu półwyspu największe zainteresowanie wzbudza latem, choć i w okresie jesienno-zimowym warto wybrać się tu na spacer. Przy nowo wyremontowanych bulwarach położona jest natomiast Marina, czyli niewielki port dla jachtów oraz łodzi motorowych. Nieopodal znajduje się też wieża widokowa, skąd bez problemu powinniśmy dostrzec Altwarp w Niemczech. Prom kursujący między Nowym Warpnem a Altwarpem cieszy się zresztą dużym zainteresowaniem i koniecznie powinniśmy uwzględnić go w swoich weekendowych planach. Jeśli jednak wolimy trzymać się lądu, to spacer Aleją Żeglarzy też zapewni piękne widoki. To tutaj natrafimy na charakterystyczny kuter i pomnik Rybaka. Oczywiście na tym tutejsze atrakcje się nie kończą.

Nowe Warpno: atrakcje dla dzieci i dorosłych. W tym miasteczku nie będziesz się nudzić

W Nowym Warpnie znajduje się kilkanaście zabytków turystycznych. Należą do nich m.in. kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kościół św. Huberta, pałac w Karsznie, teren Starego Miasta i dwa domy szachulcowe. Na uwagę zasługuje również piękny ratusz o ryglowej konstrukcji i kwadratowej wieży zegarowej. Co ciekawe, jest to jeden z nielicznych - o ile nie jedyny - ratuszy tego typu w Polsce, który przetrwał do dzisiejszych czasów, zachowując jednocześnie przez cały czas swoją funkcję.

Rodziny z dziećmi odwiedzające Nowe Warpno też znajdą coś dla siebie. Pozycją obowiązkową dla nich powinien być Słowiański Park Historyczny Podgrodzie. Miejsce to przybliży nam życie Słowian w okresie wczesnego średniowiecza. To połączenie oferty kulturalnej, edukacyjnej i rekreacyjnej. Warto dodać, że tej lekcji historii będą towarzyszyć zwierzęta, które urzekną nie tylko najmłodszych. Mowa tu o kozach, czarnym koźle, lisie, królikach, a także owcach, danielach, bażantach i nie tylko.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.