To najgorsze miejsce w samolocie. Pasażerowie unikają go za wszelką cenę. Może zepsuć całą podróż

Wybór miejsca w samolocie może mieć ogromny wpływ na jakość naszej podróży. Choć nasze preferencje mają tu spore znaczenie, to niektórych foteli unika zdecydowana większość podróżujących. Zdradzamy, jakie są najgorsze miejsca w samolocie i podpowiadamy, na co zwracać uwagę, by wybrać te najlepsze.

Samoloty stają się coraz popularniejszym środkiem transportu, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Choć mają one wiele zalet, to niestety nie brakuje tu też wad. Ich uciążliwość możemy jednak minimalizować, o ile odpowiednio podejdziemy do zaplanowania naszej podróży. Co prawda może wiązać się to z dodatkowymi kosztami, ale niewątpliwie jest to inwestycja warta rozważenia.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najgorsze miejsca w samolocie Ryanair i nie tylko zmorą podróżnych. Tutaj nikt nie chce siedzieć

Najgorsze miejsce w samolocie to bardzo konkretny fotel w liniach lotniczych Ryanair i samolotach Boeing 737-800 oznaczony jako 11A. Jak wyjaśnia portal flightradar24.com, podobne cechy noszą miejsca 12A w liniach Buzz oraz 12A w samolotach Malta Air. Na czym polega ich problem? Choć miejsca te w teorii są siedzeniami obok okna, to w rzeczywistości znajduje się przy nich wyjście systemu wentylacji samolotu. Taka konstrukcja uniemożliwia umieszczenie tam zwykłego okna. To oczywiście raczej nie podoba się pasażerom. Większość osób korzystających z usługi wyboru miejsca unika niefortunnego fotela. Należy jednak pamiętać, że za taki przywilej trzeba dodatkowo zapłacić. Jakich jeszcze miejsc lepiej zatem unikać, zakładając, że wyciągamy już gotówkę z portfela?

Powszechnie uznawane za najgorsze są miejsca z tyłu samolotu. Dotyczy to w szczególności osób wrażliwych na turbulencje, gdyż te są tu najbardziej odczuwalne. Ponadto panuje tu duży hałas ze względu na bliskość silników i pomocniczych jednostek napędowych. Większość osób unika również foteli środkowych, gdzie mamy współpasażera po jednej i drugiej stronie, co ma związek z wygodą.

Najlepsze miejsca w samolocie? Te fotele bierz pod uwagę w pierwszej kolejności

Najlepszymi miejscami w samolocie najczęściej są te w wyższej klasie. Oczywiście na branie pod uwagę tego czynnika nie zawsze możemy sobie pozwolić, ale to jeszcze nie oznacza, że przelot w klasie ekonomicznej nie może być wygodny. Komfortową podróż powinny zapewnić nam miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych, które zapewniają dużo miejsca na nogi. Wybór ten będzie też odpowiedni dla osób, które niekoniecznie lubią latać samolotami. Wówczas będziemy mówić o komforcie psychicznym. Przód samolotu z kolei zapewni nam bliskość personelu czy toalety, a także szybsze opuszczenie samolotu po wylądowaniu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA