W tej wiosce na grzeczne dzieci czeka sam św. Mikołaj. Z Polski dotrzesz tam w 4 godziny

Święta Bożego Narodzenia to oczywiście prezenty, a otrzymując je, często przenosimy się myślami do miejsca, w którym moglibyśmy spotkać św. Mikołaja. No bo gdzie tak właściwie ma on tę swoją osadę? Okazuje się, że całkiem niedaleko nas. Wystarczy zaledwie 4 godziny samochodem, a wejście jest darmowe.

Chcesz poczuć prawdziwą magię świąt lub masz w planach zrobić niespodziankę bliskim, szczególnie tym najmłodszym? Jeśli tak, naszą propozycją będzie wizyta w wiosce św. Mikołaja, która zachwyci niemalże każdego. Atmosfera panująca na miejscu przypomina tę z bajki, a unoszący się wszędzie zapach piernika oraz malownicze otoczenie pozostawiają wspaniałe wspomnienia na całe życie. Gdzie znajduje się wioska św. Mikołaja i jak się tam dostać? Atrakcji na miejscu jest co niemiara, więc zaplanuj dłuższy wypad. 

Zobacz wideo Prezent w nietypowym kształcie? Nie ma obaw! Tymi sposobami możesz zapakować wszystko Wybierz serwis

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do wioski św. Mikołaja udaj się jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Tu poczujesz prawdziwą magię świąt

Zimą wiele osób odwiedza jarmarki bożonarodzeniowe, które bez wątpienia wprowadzają w niepowtarzalny klimat świąt, lecz jest jeszcze coś, co niemalże przeniesie nas do prawdziwej krainy tego magicznego okresu. Mowa o wiosce św. Mikołaja, której odwiedzenie jest z pewnością marzeniem niejednego dziecka. Gdzie więc mieszka św. Mikołaj i czy nadal można go odwiedzić? Na szczęście jego adres nie jest tajemnicą.

Wioska św. Mikołaja znajduje się w Laponii. To kulturowy i geograficzny region w północnej Finlandii, który znany jest na całym świecie głównie przez jednego sławnego mieszkańca z długą białą brodą w czerwonym odzieniu. Mikołaj zamieszkuje Rovaniemi wraz z 60 000 innych mieszkańców. Miasteczko znajduje się ok. 800 km od Helsinek oraz uznaje się je za stolicę administracyjną Laponii. Jako że wioska położona jest zaledwie kilka kilometrów od koła podbiegunowego, zimą panuje tam iście arktyczna atmosfera - niska temperatura i opady śniegu dodają klimatu podczas wizyty. 

Wejście do wioski św. Mikołaja jest darmowe, lecz osoby chcące skorzystać z dodatkowych atrakcji lub przewodnika będą musiały zapłacić kilkaset złotych za taką przyjemność. A jakie atrakcje oferuje to miejsce? Można m.in. odwiedzić farmę reniferów i elfów, skorzystać z przejażdżki saniami, zjeść zupę z łososia, zobaczyć farmę psów husky i odwiedzić teren koła podbiegunowego. Oczywiście najbardziej obleganą atrakcją jest spotkanie twarzą w twarz ze św. Mikołajem, który - jak wiadomo - ma w okresie grudniowym sporo pracy, lecz zawsze znajdzie chwilę na rozmowę i uścisk dłoni. 

Jak dotrzeć do św. Mikołaja? Na podróż musisz poświęcić kilka godzin i kilkaset złotych

Wycieczka do miasteczka Rovaniemi nie należy do najtańszych, lecz szczęście milusińskich z pewnością będzie warte każdych pieniędzy. Z Polski ciężko o lot bezpośredni do Rovaniemi, lecz można udać się samolotem do Helsinek, a stamtąd pociągiem wyruszyć prosto do św. Mikołaja. W zależności od daty zakupu i terminu podróży ceny biletów będą się różnić - aktualnie mogą być one nieco droższe - w związku z panującym sezonem wysokim.

Do Rovaniemi możesz również udać się samochodem, lecz taka wycieczka zajmie ci sporo czasu i co ważne pamiętaj, że zimowe drogi w Finlandii nie należą do najbezpieczniejszych - często są nieodśnieżone. Jeśli nie chcesz samodzielnie organizować wycieczki, warto zainteresować się także biurami podróży, które często posiadają atrakcyjne oferty na wyjazdy do wioski św. Mikołaja.

Więcej o:
Copyright © Agora SA