Te muzea były najpopularniejsze w 2023. Ranking Google Maps zaskakuje. To dość nietypowe obiekty

Google maps ujawniło już listę najpopularniejszych muzeów w 2023 r. Te obiekty były odwiedzane najchętniej przez turystów i zostały docenione. Oto wyjątkowe miejsca pełna kultury w różnych zakątkach świata. Planując podróże na wakacje, warto uwzględnić je w harmonogramie.

Muzeum to instytucja kultury, której zadaniem jest gromadzenie, badanie i opieka nad zabytkami historycznymi lub artystycznymi. W całej Europie jest ich naprawdę mnóstwo, więc które warto odwiedzić? Google ujawniło listę muzeów najchętniej odwiedzanych przez turystów w 2023 r. Do tych obiektów bez wątpienia należy się udać - niektóre wywołują zaskoczenie. 

Zobacz wideo Siedzieliśmy na najsłynniejszej ławce w kraju [wideo sprzed muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku]

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpopularniejsze muzea na świecie w 2023 roku. Google Maps zaprezentowało listę

Jeśli nie wiemy co zjeść, przeczytać, obejrzeć czy gdzie jechać na wakacje, wpisujemy takowe zapytanie w wyszukiwarce Google. Ten wszechwiedzący "wujek" pomógł z pewnością każdemu z nas w niejednej sytuacji i rozterce. Bez wątpienia potrafi wspierać na różne sposoby i doradzić tak, jak nikt inny. Teraz pomógł fanom kultury, sztuki i historii prezentując ranking najpopularniejszych muzeów w 2023 r. Jeśli planujesz wycieczkę i chcesz odwiedzić muzeum, zobacz, które faktycznie jest tego warte.

Pierwszą propozycją na liście Google jest oczywiście Luwr we Francji. To najważniejsze muzeum na świecie, które w przeszłości było rezydencją ponad 20 władców tego państwa. Niemalże każdy turysta, będąc w Paryżu ma w swoim planie zwiedzania, również Luwr. To właśnie tam zobaczymy na żywo kultową Mona Lisę Leonarda Da Vinci.

Jeśli nie Luwr, proponujemy - pozostając nadal w Paryżu i przeskakując tym samym do trzeciego miejsca na liście - wybrać się do Musee d'Orsay, które cenione jest głównie za  bogatą kolekcję obrazów impresjonistów i postimpresjonistów. Kolejne propozycje w innych zakątkach świata znajdziesz poniżej. 

Te muzea warto zobaczyć. Znajdują się całkiem blisko Polski

Na drugim - pominiętym wcześniej - miejscu znalazło się Muzeum Brytyjskie w Londynie. W środku czeka nas tematyka oparta na historii ludzkości, sztuce i kulturze. Obiekt może pochwalić się aż 8 milionami eksponatów - to naprawdę spore osiągnięcie. W Londynie znajduje się także Muzeum Historii Naturalnej, gdzie zapoznamy się z funkcjonowaniem i powstawaniem naszej planety przez lata. Zbiory instytucji są bardzo bogate i pochodzą z całego świata. Piąte miejsce należy się muzeum w Tokio, a dokładnie teamLab Planets. To dość nietypowy obiekt, ponieważ nie znajdziemy tam poważnych obrazów czy eksponatów, a pełno kolorów. Świecące ogrody oraz spacery po wodzie sprawią, że takie doświadczenie zapisze się w twojej pamięci na długo. Jeśli żadne z 5 muzeów, które opisaliśmy wyżej, nie spełnia twoich wymogów, przedstawiamy poniżej całą listę:

  1. Luwr, Paryż, Francja.
  2. Muzeum Brytyjskie, Londyn, Wielka Brytania.
  3. Musée d'Orsay, Paryż, Francja.
  4. Muzeum Historii Naturalnej, Londyn, Wielka Brytania.
  5. TeamLab Planets, Tokio, Japonia.
  6. Rijksmuseum, Amsterdam, Holandia.
  7. Museo Nacional del Prado, Madryt, Hiszpania.
  8. Van Gogh Museum, Amsterdam, Netherlands.
  9. Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej, Nowy Jork, Nowy Jork.
  10. Dom Anny Frank, Amsterdam, Holandia.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.