To uzdrowisko przyciąga do Polski tysiące turystów. Nazywają je życiodajną "perłą Podlasia"

Podlasie to piękny region Polski, który w samym centrum skrywa prawdziwą perłę. Mowa o uzdrowisku, do którego co roku przybywa rzesza turystów, nawet tych zza granicy. Wyjątkowe walory sprawiają, że to według wielu idealne miejsce na zimowy relaks.

Otoczone niepowtarzalnymi krajobrazami Podlasie może pochwalić się jednym z najbardziej urokliwych uzdrowisk w całej Polsce. To zostało docenione  zarówno przez wielu turystów jak i lokalnych mieszkańców. Jeśli planujesz zimowy wyjazd, ten kierunek sprawdzi się idealnie. Co takiego oferuje odwiedzającym i dlaczego stało się w przeciągu kilku ostatnich lat tak niekwestionowanym celem podróży? Sami zobaczcie.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Uzdrowiska na Podlasiu skrywają prawdziwy klejnot. Ta miejscowość to raj na Ziemi

Podlasie to województwo we wschodniej Polsce, które wyróżnia się swoją wyjątkowością na tle innych regionów. Panujący klimat i unikatowa przyroda sprawiają, że przebywając tam, można poczuć się niemalże jak w raju. Najczęściej turyści kierują się do miejscowości, która od 1999 roku uznawana jest za uzdrowiskową.

Mowa o mieście Supraśl, które jest w stanie pochwalić się walorami uzdrowiskowymi docenianymi współcześnie przez większość społeczeństwa. Miejscowość posiada świetnej jakości mikroklimat oraz zdrowe powietrze nasycone olejkami eterycznymi, które pochodzą z drzew iglastych. Supraśl to jednak nie tylko punkt na mapie, w którym pooddychamy czystym powietrzem. To również miejsce pełne zabytków i historii. Jeśli więc będziesz w okolicy, dowiedz się jakie atrakcje oferuje miasto odwiedzającym. 

Supraśl - uzdrowisko to nie wszystko. Te miejsca warto odwiedzić

Odwiedzenie Supraśla to możliwość połączenia relaksu, historii i kultury. W jednym miejscu odpoczniesz i pooddychasz czystym powietrzem, ale również dowiesz się wielu cennych informacji. Będąc tam, warto wybrać się na spacer po mieście i spojrzeć na otaczające miejscowość zabytki w postaci kościołów czy cerkwi.

Symbolem Supraśla już od lat jest gotycka cerkiew Zwiastowania NMP Panny. Równie popularny jest także kościół parafialny Świętej Trójcy, wybudowany w latach 1861-1865 zlokalizowany na ul. Józefa Piłsudskiego. Fanatycy historii powinni wstąpić także do Muzeum Ikon w Supraślu, które skrywa kawał historii.

Latem gdy pogoda dopisuje, polecamy udać się także na bulwary, które są pięknym terenem zielonym położonym nad wodą. Smakosze wręcz muszą wybrać się do jednej z lokalnych restauracji, by spróbować tamtejszy regionalnych dań, na przykład kartaczy czy kiszki. Jak widać, atrakcji jest co niemiara, więc ciężko będzie się nudzić. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.