Polski pałac "powalczy" o Oscara w hitowej produkcji. To sukces na arenie międzynarodowej

Polski pałac, którego co roku odwiedza wielu turystów, "powalczy" o Oscara. Po światowym uznaniu filmu "Strefa interesów" i niebywałej historii, która została w nim przedstawiona, zamek stał się nie tylko obleganym zabytkiem, ale również kultowym miejscem dla fanów kina.

Niestety wiemy już, że w tym roku żadna z polskich produkcji kinowych nie powalczy o prestiżową nagrodę Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Mimo to na plebiscycie nie zabraknie akcentów prosto z naszego kraju. Film "Strefa interesów" okazał się sukcesem i został nominowany do Oscarów, więc można śmiało powiedzieć, że polski pałac, w którym to produkcja była nagrywana, również "powalczy" o niebywałe wyróżnienie. O jakim konkretnie zamku mowa oraz o czym opowiada film?

Zobacz wideo "Raport Pileckiego" [ZWIASTUN]

"Strefa interesów" nominowana do Oscara. Sielanka niemieckiej rodziny podczas wojny zainteresowała krytyków

Już 10 marca 2024 roku w Los Angeles odbędzie się 96. ceremonia wręczenia Oscarów. Na plebiscycie pojawi się najprawdopodobniej między innymi Jonathan Glazer, czyli reżyser "Strefy interesów", ponieważ produkcja została nominowana już jakiś czas temu. Wstrząsająca opowieść obrazująca życie niemieckiej rodziny podczas II Wojny Światowej, która mieszka w luksusach tuż obok krematoriów, dotknęła wielu. W filmie pokazano realia wojny z dwóch różnych stron. Reżyser wraz z całą ekipą stworzył obraz, który pokazuje, że zło ma różne twarze i może pojawić się niemalże wszędzie. Według opinii i głosów na temat produkcji widzowie są jednogłośni - z każdą kolejną minutą historia przedstawiona na ekranie wbija w fotel.

W kinach w naszym kraju produkcja pojawi się 8 marca 2024 roku. Poznając historię filmu "Strefa interesów" jeszcze przed jego obejrzeniem, warto skupić się również na tym, gdzie był kręcony. Ku zdziwieniu wielu faktycznie było to w Polsce. 

Zamek Książ w oscarowym filmie. To wielkie wyróżnienie

Film "Strefa Interesów" powstał w koprodukcji z Instytucją Filmową Silesia Film jak i został dofinansowany przez Śląski Fundusz Filmowy oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Produkcja nagrywana była między innymi w Oświęcimiu jak i na terenie zamku Książ w Wałbrzychu. Zdjęcia zaczęły powstawać już w 2021 roku, lecz było to tajemnicą.

Wśród twórców filmowych pałac w Wałbrzychu jest całkiem popularny - piękna architektura świetnie przedstawia się w kadrach i zachwyca widzów. "Strefa interesów" nie była oczywiście pierwszą produkcją nakręconą w tym miejscu, na przestrzeni ostatnich lat było ich mnóstwo, więc bez wątpienia możemy być dumni jako naród. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA