Anielska wieś w Małopolsce przyciąga turystów. Zachwyca się nią nawet Robert Makłowicz

Lada moment wakacje, więc wiele osób już zaczyna myśleć nad kierunkiem urlopu. Jeśli zależy ci zarówno na wypoczynku wśród natury, jak i zwiedzeniu ciekawych miejsc, wybierz się do tej wsi w Małopolsce. Nawet Robert Makłowicz zachwycił się miejscowością i już rozumie, dlaczego zyskała miano anielskiej.

Marzysz o urlopie sielskim i anielskim? Jeśli tak, pamiętaj, że wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by odpocząć wśród pięknych krajobrazów i zabytków - wszystko masz na wyciągnięcie ręki. Mała miejscowość w Małopolsce, choć jak dotąd odkryta przez niewielu, cieszy się coraz większą popularnością i skrywa wiele ciekawych atrakcji. O jakiej lokalizacji konkretnie mowa i co w szczególności warto zobaczyć na miejscu?

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Lanckorona - małopolska wieś zachwyca turystów. Z czego słynie? Atrakcji jest tam co niemiara

Małopolska to jeden z piękniejszych regionów w naszym kraju. Może poszczycić się między innymi piękną wsią Lanckoroną. Wyjątkowa miejscowość położona w powiecie wadowickim w ostatnich latach bezsprzecznie zyskała na popularności wśród turystów. Historia wsi sięga XIV wieku, więc fanatycy zabytków z pewnością będą zachwyceni. Co zobaczyć na miejscu?

Niewątpliwie jedną z najpopularniejszych atrakcji miejscowości jest sam rynek, na którym znajdują się między innymi drewniane domy na marmurowych podmurówkach pochodzące z XIX wieku. To piękny symbol wsi, którego wręcz nie sposób nie zobaczyć. W okolicy znajduje się również Muzeum im. Antoniego Krajewskiego, gdzie na odwiedzających czekają ciekawe opowieści o dawnym życiu mieszkańców Lanckorony oraz wystawa mebli czy obrazów. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia są ruiny średniowiecznego zamku, który według źródeł historycznych został zbudowany przez Kazimierza Wielkiego w połowie XIV wieku. 

Lanckorona to jednak nie tylko zabytki. To także piękna natura i krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Spacery po miejscowości i jej okolicach sprawią, że ciało oraz umysł zrelaksują się za wsze czasy.

To właśnie niepowtarzalne widoki, zabytki i magiczna zabudowa sprawiły, że turyści nazwali miejscowość "miastem aniołów", choć powodów było więcej. W okresie grudniowym odbywa się tutaj Festiwal Aniołów, podczas którego panuje świąteczna atmosfera, a mieszkańcy przebierają się za anioły i wspólnie bawią się przy koncertach na żywo. Niezwykłą aurę Lanckorony dostrzegł nawet Robert Makłowicz - jak wypowiadał się o miejscowości?

 

Robert Makłowicz zachwycony wsią w Małopolsce. "To jedna z najładniejszych wsi w Polsce"

Polskie dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz znany jest niemalże każdemu. Swoją rozpoznawalność w sieci zyskał między innymi dzięki interesującym filmikom, które co jakiś czas wstawia na kanał na YouTubie. W ubiegłym roku podzielił się z widzami wideo, na którym pokazał podróż do wspomnianej wcześniej Lanckorony. Okazuje się, że małopolska miejscowość zachwyciła nawet człowieka, który w swoim życiu zobaczył naprawdę wiele ciekawych miejsc na całym świecie. W filmie można zauważyć ekscytację kucharza, który stwierdził, że "to jedna z najładniejszych wsi w Polsce". Jeśli więc podróżujesz śladami Makłowicza lub szukasz miejsca wartego odwiedzenia, Lanckorona bez wątpienia poleca się na przyszłość. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA