Polska atrakcja doceniona w prestiżowym rankingu. Pokonaliśmy Paryż, Barcelonę, Helskinki oraz Lyon

Diabelskie młyny, które niegdyś mogliśmy podziwiać na ekranach amerykańskich produkcji filmowych, dziś coraz częściej stają są elementami naszej rzeczywistości. Grupa pecjalistów z European Best Destinations stworzyła ranking najpiękniejszych diabelskich młynów w Europie. Polacy mogą być z siebie dumni.

Diabelski młyn to symbol rozrywki, relaksu, a nawet romantyzmu. Pozwala nam unieść się ku niebu, odizolować na moment od społeczeństwa i zachwycić panoramą miasta, w którym się znajdujemy. Monumentalna konstrukcja działa na zasadzie obracającego się koła, a jego ruchy są bardzo powolne. Co jakiś czas koło jest zatrzymywane, żeby można było na każdym etapie dokładnie przyjrzeć się, otaczającym pejzażom. Dzięki rankingowi najpiękniejszych diabelskich młynów w Europie dowiemy się, gdzie przeżyjemy niezapomniane doznania. Możemy zacząć lokalnie, ponieważ Polska również znalazła swoje miejsce na rankingowej liście.

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Najlepsze diabelskie młyny w Europie. Ten widok Cię nie zawiedzie

Przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę nie tylko konstrukcję koła i komfort jazdy, ale przede wszystkim widoki, które znajdują się dookoła obiektu. Jest to istotne, ponieważ wpływa na wartość korzystania z atrakcji. Na pierwszym miejscu znajduje się Wiedeński młyn, który powstał w 1887 roku i znajduje się na terenie parku rozrywki Prater. Jego bezkonkurencyjnymi atutami są aspekty historyczne, rozmiar – 65 metrów -  i lokalizacja. Jest to wizytówka Wiednia. Na drugim miejscu uplasował się 50-metrowy młyn z Monachium. Podium zamyka słynne London Eye, które powstało w 2000 roku i miało zniknąć po pięciu latach, jednak stało się jednym z symboli miasta i jego cenioną przez turystów atrakcją. A co z Polską?

Najlepszy diabelski młyn w Polsce. Został doceniony na tle Europy

Diabelskie młyny znajdują się w wielu polskich miastach. Największy znajduje się w Szczecinie i mierzy 60 metrów wysokości. Możemy go znaleźć na Szczecińskiej Łasztowni, ale to nie on znalazł się w rankingu europejskim. Koło stojące w Gdańsku zajęło piąte miejsce jako najpiękniejsze diabelskie koło w Europie. Jak możemy przeczytać na stronie europeanbestdestinations.com

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jest to idealne miejsce na wypad za miasto w Europie, sam, z przyjaciółmi lub rodziną. To miasto jest pełne uroku , a jego stary port jest tak ładny, gdy diabelski młyn oświetla fasady tradycyjnych domów Gdańska.

Gdańskie AmberSky wznosi się na 50 metrów i posiada 36 klimatyzowanych gondoli. Jedna gondola mieści do 8 osób, istnieje jednak możliwość wynajęcia kabiny. Diabelski młyn jest otwarty w godzinach 10:30 - 22:00. Ceny biletów to: 37zł - normalny i 27zł - ulgowy, dzieci do lat trzech mogą jechać za darmo. Po wzbiciu się w górę możemy podziwiać starówkę, stocznię gdańską, wzgórza morenowe, a także jeżeli jest dobra przejrzystość, dostrzeżemy odległe miasto Hel. Koło znajduje się niedaleko budynku Filharmonii, na Ołowiance. W rankingu wyróżniono również koła z Marsylii, Helsinek, Paryża, Barcelony, Lyon i Tuluzy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA