Niecodzienna akcja na Dolnym Śląsku zgromadziła tłumy. Pracowali nad nową "perłą" regionu

W niektórych zakątkach w Polsce znajdują się miejsca zapierające dech w piersiach. Między innymi na Dolnym Śląsku można podziwiać piękny pałac w Bełczu Wielkim, nieopodal Głogowa, który w przyszłości stanie się wyjątkowym obiektem na mapie naszego kraju. Zadbali o to sami Polacy.

Podróżując po Polsce, można natknąć się na wiele ciekawych miejsc. Czasami pojawiają się również lokalizacje, które dziś są już ruinami, lecz niegdyś zachwycały oko niemalże każdego. Taka sytuacja jest między innymi w przypadku pałacu w Bełczu Wielkim. Co ciekawe, wyjątkowy obiekt zyskał niedawno nowego właściciela, który chce przywrócić mu życie. W przyszłości ma powstać tu luksusowy hotel.

Zobacz wideo Czy rząd zafunduje Warszawie międzywojenny Disneyland? Budowa Pałacu Saskiego

Pałac w Bełczu Wielkim ma nowego właściciela. Remonty już trwają

Na terenie naszego kraju znajduje się wiele zniszczonych i opuszczonych pałaców, które z roku na roku popadają w jeszcze większą ruinę. Tak też było w przypadku obiektu w Bełczu Wielkim, lecz na szczęście w odpowiednim momencie znalazł się kupiec, który chce zająć się pałacem w odpowiedni sposób.

Przez lata pałac przeszedł naprawdę wiele, a największe zniszczenia pojawiły się w nim po pożarze w 2016 roku. Po tym zdarzeniu budynek stał się pustostanem, z którego ludzie zabierali niemalże wszystko. Zakup nieruchomości w 2023 roku ucieszył więc historyków i lokalną społeczność, która ma nadzieję, że niebawem w miejscu powstanie coś wspaniałego. Okazuje się, że nowi właściciele mają w planach otworzyć tam hotel ze strefą SPA.

Właściciele przekazali mieszkańcom przybyłym na spotkanie swoją wizję dotyczącą budynku. Ma powstać tam między innymi część hotelowa, spa, a także restauracje i sale bankietowe

- czytamy w poście na Facebooku na stronie Gmina Niechlów - Piękna z natury. Jak można się domyślać, stworzenie obiektu noclegowego z restauracjami oraz ofertą SPA wymaga nie tylko pieniędzy, ale również czasu i pracy. Właśnie dlatego, nowi właściciele pałacu poprosili o pomoc internautów. Takiego odzewu się nie spodziewali.  

Dolny Śląsk: Lokalna społeczność i internauci pokazali siłę. Nowi właściciele zaskoczeni

W ostatnich tygodniach na Facebookowej stronie obiektu pojawiło się nietypowe ogłoszenie. Właściciele pałacu zaprosili wszystkich chętnych do sprzątania w zamian za możliwość zajrzenia do wnętrza budynku i poznania jego historii z bliska.

W sobotę 13 kwietnia 2024 roku na miejsce zjechało się kilkanaście samochodów wypełnionych osobami chętnymi do działania. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu udało się uprzątnąć sporą część obiektu. Co ważne, właściciele w podziękowaniu za pomoc na koniec prac zorganizowali całej społeczności ognisko z wyżywieniem. Remont budynku i przywracanie go do porządku nadal trwa i niestety na tym etapie jeszcze niewiadomo kiedy dokładnie wszystko zostanie zakończone. Z pewnością cały proces potrwa kilka lat. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy słyszałeś historię o Pałacu w Bełczu Wielkim?
Więcej o:
Copyright © Agora SA