Brytyjczycy nazywają tę polską wieś "małą Toskanią". Mówią o widokach jak ze snu

Popularność jednej ze wsi w Małopolsce w ostatnim czasie ewidentnie wzrosła. Miejscowość zainteresowała nawet brytyjskie media, które zachwycały się widokami i klimatem. Według wielu to prawdziwa "perełka" na mapie Polski, choć wszyscy mieszkają na tej samej ulicy.

Polska to kraj bogaty w ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Niestety okazuje się, że spora część interesujących punktów turystycznych jest nadal przez wielu nieodkryta. Tak też było przez lata z miejscowością Sułoszowa w województwie małopolskim. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Do wsi chętnie przyjeżdżają turyści z kraju i nie tylko, by zobaczyć wyjątkowe tereny, które wielu przypominają Toskanię. Jeśli nie masz więc jeszcze planów na majówkę, być może zaplanuj sobie krótki city break właśnie do Sułoszowy. 

Zobacz wideo Jak wygląda walka z kryzysem klimatycznym na polskiej wsi?

Gdzie na majówkę? Ta lokalizacja poleca się na krótki wypad. Sułoszowa zachwyca widokami

Już za chwilę wiele osób z Polski rozpocznie wyczekiwany urlop majówkowy. Niektórzy pozostaną w domu i odpoczną w swoich czterech kątach, a inni z pewnością wyjadą. Jeśli należysz do drugiego grona osób, lecz nie masz jeszcze konkretnych planów, polecamy odwiedzić miejscowość Sułoszowa. To piękna i mała wieś w województwie małopolskim, licząca sobie nieco ponad 3400 mieszkańców. Co więc można robić w tak niewielkiej miejscowości? Okazuje się, że odwiedzający zachwycają się w szczególności widokami oraz faktem, że każda osoba mieszkająca we wsi ma bardzo podobny adres, bowiem wszyscy mieszkają przy jednej ulicy. Co ciekawe, Sułoszową zachwycali się nawet Brytyjczycy, którzy rozpisywali się o polskiej wsi w mediach. 

Zielone i złote pasy ciągną się jak okiem sięgnąć. Misterna mozaika pól oddzielona kawałkiem drogi, a pomiędzy małe domy z czerwonymi i niebieskimi dachami. Widok z lotu ptaka niemal jak ze snu

- opisywali dziennikarze portalu dailymail.co.uk

 

Sułoszowa: atrakcje w okolicy. Wieś skrywa naprawdę wiele

Sułoszowa - tak jak wspominaliśmy - to mała wieś, gdzie mieszkańcy żyją wzdłuż jednej ulicy. Co ciekawe, to właśnie takie zlokalizowanie domostw sprawia, że na zdjęciach z lotu ptaka miejscowość przedstawia się naprawdę wyjątkowo. Domy i okoliczne pola to jednak nie wszystko, co warto podziwiać latem i wiosną w okolicy. Mało kto o tym wie, lecz przez wieś przebiega także szlak Orlich Gniazd, a jego częścią jest  Piaskowa Skała. To właśnie tam znajduje się słynna Maczuga Herkulesa, stworzona z wapiennych skał. Na terenie wsi znajduje się jeszcze kilka zabytków, które mogą zainteresować w szczególności wielbicieli architektury. Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Zamek Pieskowa Skała lub Willa "Chopin" zapierają dech w piersiach. Jak widzisz, atrakcji jest co niemiara, więc z pewnością nie będziesz się nudzić i miło spędzisz majówkę. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.