Atrakcja na Bałtyku dla miłośników przygód. Zobaczysz morze od zupełnie innej strony

Rejsy statkiem wycieczkowym z Polski zyskują na popularności. Dzięki nowej ofercie w Gdyni jedyną przeszkodą będzie brak chęci lub odwagi. Daj się ponieść wakacyjnej przygodzie i wyrusz w podróż do Szwecji. Zapłacisz mniej niż za dobę w niejednym hotelu.

Coraz więcej wakacyjnych atrakcji znów zostało otwartych - zwłaszcza tych wodnych. Wśród nich znaleźliśmy prawdziwą perełkę, z której będzie mogła skorzystać cała rodzina. Rejsy z Gdyni do Karlskrony w Szwecji są organizowane w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli wciąż nie masz planów na urlop, być może jest to okazja właśnie dla ciebie.

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Gdynia atrakcje: Prom do Szwecji z Gdyni. Zamiast pobliskiego Sopotu możesz zwiedzić szwedzkie Karlskrona

Jeśli wybierasz się tego lata do Gdyni, jedną z atrakcji, którą warto się zainteresować, jest 36-godzinny rejs. Wycieczka obejmuje dwie noce na pokładzie statku oraz całodniowy pobyt w mieście położonym na południu Szwecji. Ceny zaczynają się od 156 złotych. W koszt podróży wliczony jest nocleg w dwuosobowej kabinie, która jest wyposażona w toaletę i telewizor. Ponadto możemy liczyć na różnego rodzaju atrakcje w trakcie rejsu oraz wypoczynek w strefie SPA. Istnieje możliwość zabrania ze sobą na prom pojazdów - samochód, rower - aby usprawnić podróżowanie po szwedzkich zakątkach miasta Karlskrona. Osoby powyżej 65 roku życia, oraz dzieci do lat 15 mogą liczyć na niższe ceny podróży. Dzieci, które nie ukończyły 3 lat, odbywają podróż bez ponoszenia kosztów. Rejs jest zatem idealną propozycją, dla rodzin z dziećmi. Można zafundować swoim maluchom niezapomnianą przygodę, o której będą opowiadały latami. Po dopłynięciu do Szwecji również nie będzie czasu na nudę. Miasto Karlskrona ma wiele do zaoferowania.

Karlskrona atrakcje. Co możemy zobaczyć w skandynawskim mieście?

Jedną z największych atrakcji w mieście, do którego dopływa statek z Gdyni, jest Muzeum Marynarki Wojennej - wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Samo miasto również znalazło się w światowym spisie już w 1988 roku. Najstarsza dzielnica Björkholmen, która leży na wyspie Trossö, to urokliwa okolica, gdzie można podziwiać wykonane z drewna małe, kolorowe domki. Estetyka tego rejonu jest na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają. Tak. jak my mamy naszą syrenkę warszawską, tak w Karlskrona mają swoją rybaczkę, której rzeźba stoi na dawnym targu rybnym. Niedaleko od pomnika leży wysepka Stakholmen. Jeśli pogoda dopisuje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować sobie piknik przy akompaniamencie przepięknych widoków. Organizatorzy wycieczki polecają zabrać ze sobą rower. Miłośnicy dwóch kółek z pewnością będą mieli co robić. Dla osób, które preferują piesze wycieczki, również się coś znajdzie. Z Karlskrony można udać się na spacer urokliwymi trasami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy płynąłeś kiedyś statkiem?
Więcej o:
Copyright © Agora SA