Kołobrzeg atrakcje oferuje dla singli, rodzin z dziećmi czy seniorów. Gdzie warto się wybrać?

Kołobrzeg i atrakcje, które oferuje, to coś, z czego zadowolone będą zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby, które wybrały się na urlop w pojedynkę. Oto kilka propozycji, które mogą zainteresować.

Kołobrzeg co roku w sezonie letnim przeżywa oblężenie turystów pragnących spędzić urlop nad morzem. Niemniej jednak miasto ma wiele do zaoferowania przez cały rok. Atrakcje znajdą tu dla siebie osoby w każdym wieku.

Zobacz wideo 'Stop plastik'. Ekologiczny manifest na plaży w Kołobrzegu

Kołobrzeg — atrakcje miasta i kilka słów o nim samym

Kołobrzeg i atrakcje, które oferuje, wynikają głównie z jego historii, jak i położenia na mapie Polski. Jest to miasto o ponad tysiącletniej historii, które znajduje się w województwie zachodniopomorskim i ma to szczęście, że położone jest nad Morzem Bałtyckim. Między innymi właśnie dzięki temu jest nie tylko pięknym miejscem godnym odwiedzenia, ale także popularnym uzdrowiskiem. Przybywają tutaj osoby, które są w trakcie leczenia np.: chorób górnych dróg oddechowych czy też stawów.

Kołobrzeg znajduje się także nad ujściem rzeki Parsęty, gdzie położony jest port morski. W okolicach dostępne są źródła wody mineralnej i solanki. Miasto to bywa też określane jako polska stolica SPA. Poza kwestiami uzdrowiskowymi miasto oferuje też inne możliwości spędzania wolnego czasu. Dostępne są tam liczne restauracje, bary i miejsca, gdzie można coś zjeść, a także przy okazji np. wysłuchać jakiegoś koncertu. Znajduje się tutaj również wiele atrakcji historycznych, które warte są zobaczenia. Nie brakuje także miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu, np. przez trasy rowerowe czy też kijkowe.

Historyczne atrakcje — Kołobrzeg

Osobom, które lubią jednocześnie uczyć się o miejscu, do którego przyjechały oraz poznać jego historię, polecić można różne, interesujące atrakcje. Kołobrzeg ma bowiem wiele miejsc godnych zobaczenia.

  • Latarnia morska

Jednym z miejsc, które warto zobaczyć, jest wybudowana w 1770 r. latarnia morska. Znajduje się przy ujściu rzeki Parsęty i ma wysokość 26 m. Jest swoistego rodzaju wieżą widokową, z której można przyjrzeć się m.in. panoramie miasta. Znajduje się tam również kawiarnia.

  • Port Marynarki Wojennej RP oraz Muzeum Oręża

Osobom, które fascynują się wojskowymi klimatami, polecić można odwiedzenie Portu Marynarki Wojennej RP. Znajduje się on zresztą niedaleko latarni morskiej, więc obie te atrakcje można odwiedzić niemal jednocześnie. Inną atrakcją wojskową jest Muzeum Oręża Polskiego, w którym eksponaty pochodzą z różnych epok. Natomiast w Kołobrzeskim Skansenie Morskim zobaczyć można zabytki techniki morskiej i dwa okręty.

  • Muzeum minerałów

Kolejną atrakcją, która dostępna jest w zasadzie w tym samym miejscu, bo w podziemiach latarni morskiej, jest Muzeum minerałów. Oczywiście znajdują się tam eksponaty pochodzące nie tylko z Polski, ale wszystkie godne są zobaczenia.

  • Molo

Pięknym miejscem, którego także nie można pominąć, jest molo. Ma długość ok. 220 m i daje możliwość wsłuchania się w niezwykły szum fal i pozwala poczuć cudowną bryzę morską.

  • Ratusz

Niezwykłym miejscem jest także ratusz, który wybudowano w stylu neogotyckim. Przetrwał on bombardowanie w 1945 r. Ze względu na swoją konstrukcję, kojarzyć się może z zabudowaniami zamkowymi.

Kołobrzeg — atrakcje dla dzieci

Niewątpliwie, gdy na wycieczkę wybierają się rodziny z dziećmi, szukają one różnych rozwiązań, które pozwolą też uprzyjemnić pobyt najmłodszym. Kołobrzeg i atrakcje dla dzieci to zdecydowanie dobre połączenie. Można tutaj odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich będzie największy na Pomorzu Zachodnim Park Rozrywki, czyli Pomerania Fun Park, który położony jest ok. 15 km od Kołobrzegu. Dostępne są tu dla dzieci różne karuzele, zjeżdżalnie, dmuchane trampoliny i inne miejsca, w których dzieci mogą się bawić. Są tam też atrakcje wodne i Wioska Wikingów, a także nowości, które co jakiś czas pojawiają się w Parku. Za każdym razem można więc znaleźć coś ciekawego. Kolejnym będzie Oceanarium, które jest zdecydowanie godne polecenia. W ogromnych akwariach, które są przepięknie zrobione, można nie tylko poznać różne gatunki morskich stworzeń, ale również wiele się o nich nauczyć. Ciekawym rozwiązaniem jest też Ukryta Kraina. To miejsce, gdzie dostępna jest interaktywna zabawa i edukacja dla dzieci, które dostają na wejściu magiczną różdżkę, która pozwala im dowiadywać się wiele o świecie i biologii.

Atrakcje w Kołobrzegu dla aktywnych fizycznie

Każdy lubi spędzać wolny czas w innej formie. Niektórzy wolą wylegiwanie się na plaży i delikatne spacery, a inni cenią przy tym wysiłek fizyczny. Dostępne atrakcje w Kołobrzegu sprostają i takim wymaganiom. Oczywiście jedną z form może być piesze zwiedzanie wszystkich miejsc, które polecane są w informatorach turystycznych, a jest ich w Kołobrzegu wiele. Poza tym można także skorzystać z roweru i nim zwiedzać miasto i jego okolice. Przyda się do tego Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10. Cała trasa liczy sobie aż 7900 km, bo łączy miejscowości w różnych krajach. Można także udać się do specyficznej strzelnicy, która przenosi swoim klimatem do scenerii z Westernu i sprawdzić swoją celność. Jest to Strzelnica Gwiazda Szeryfa Pif-Paf. Pięknym, niezwykłym i niewątpliwie romantycznym miejscem jest Motylarnia, w której można zaobserwować kilkadziesiąt gatunków tych owadów o przepięknych barwach. Latają one swobodnie między zwiedzającymi.

Zobacz też: Wiesz, które uzdrowisko jest największe w Polsce? Twoi dziadkowie z pewnością chcą spędzić tam turnus

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.