Uzdrowiska zazwyczaj kojarzą się z niewielkimi miasteczkami, w których większość atrakcji jest skierowana do seniorów. W Muszynie władze miasta prężnie działają nad uatrakcyjnieniem terenu nie tylko dla kuracjuszy przybywających do kurortów leczniczych, ale także dla pozostałych grup wiekowych. Nowa oferta wygląda naprawdę zachęcająco.
Muszyna na brak gości przybywających z różnych rejonów Polski nie może narzekać. Powodem są nie tylko sanatoria, ale przede wszystkim malownicze tereny oraz nieustannie rozwijająca się oferta turystyczna. I choć w ubiegłych latach w mieście powstało mnóstwo ciekawych atrakcji, władze miasta są najbardziej dumne z rekonstrukcji tamtejszego zamku. To jednak nie koniec prac, jakie są przewidziane w obrębie tego obiektu. XV wieczna budowla zostanie wzbogacona o elementy nowej technologii.
W zrekonstruowanej baszcie muszyńskiego zamku powstanie multimedialna ekspozycja ukazująca historię Państwa Muszyńskiego i pogranicza opowiedziana przez pryzmat legend, zagadek, tajemnic. Postacie historyczne przeplatać się będą z magicznymi, a wykorzystanie najnowszych technologii (hologramy typu looking glass, mapping, zagadki multimedialne i scenograficzne) razem z klasycznymi nośnikami informacji, pozwoli stworzyć fascynującą opowieść o Muszynie. Po zrealizowaniu projektu, zaprosimy Państwa w fascynującą, historyczną podróż po Muszynie
- informuje w mediach społecznościowych burmistrz Muszyny, Jan Golba. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z polsko-słowackiego proframu "Interreg". Na chwilę obecną trwają ustalenia przetargowe, po ich zakończeniu poznamy wykonawcę odpowiedzialnego za nowe atrakcje w zamku. To jednak nie koniec unowocześnień.
Umożliwienie turystom korzystania z multimedialnych ekspozycji najprawdopodobniej będzie możliwe już w 2025 roku. Kiedy tylko ten projekt dojdzie do skutku, burmistrz miasta nie zamierza kończyć prac nowelizacyjnych na tym etapie.
To nie koniec planów związanych z podniesieniem atrakcyjności zamku. Chcemy na dziedzińcu postawić tzw. aktywne lustro, które połączy nas z zamkiem w Starej Lubowli na Słowacji. Taki sam portal będzie umieszczony u naszych sąsiadów, a dzięki niemu turyści będą się nie tylko widzieć w czasie rzeczywistym, ale też będą mogli ze sobą porozmawiać
- wyznaje w rozmowie z "Gazeta Krakowska". Zanim jednak będziemy mogli skorzystać z nowej technologii, która będzie umieszczona w murach zamku, warto skorzystać z aktualnych atrakcji. Wybierzcie się do jednego z Parków Zdrojowych lub do Ogrodów Sensorycznych. Entuzjaści pięknych krajobrazów zdecydowanie powinni wspiąć się na punkt widokowy, który umożliwia podziwianie panoramy całego miasta, a także okolic. Całkiem niedawno w uzdrowisku powstał także Ogród Biblijny, w którym zilustrowano fragmenty Pisma Świętego. Nie można oczywiście pominąć lokalnej pijalni wód, która opływa w ofertę źródlanych napoi.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.