Wymiary bagażu w Ryanair. Rozmiary torby i walizki osobistej, podręcznej oraz rejestrowanej

Jaki bagaż można mieć w Ryanairze? W okresie wakacyjnym to pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Jest to ważna kwestia, która dotyczy każdego lotu. Istotne są tu wymiary i waga bagażu, ale też i jego zawartość. Warto zapoznać się z tymi informacjami lub odświeżyć je przed lotem, aby nie płacić dodatkowo.

Ryanair to jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków przewoźników. Wiąże się to gównie ze stosunkowo niskimi cenami. Niestety są tu też minusy. Należą do nich ograniczenia związane z bagażem. Dobrą informacją jest jednak to, że przy przestrzeganiu wyznaczonych limitów powinniśmy być w stanie bez większych problemów spakować się w krótszą podróż i nie ponieść przy tym dodatkowych kosztów. O czym więc musimy pamiętać?

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Co można zabrać do samolotu linii Ryanair (bagaż podręczny)? Pamiętaj o tym przy pakowaniu

Rodzaje bagażu w Ryanairze można podzielić na trzy rodzaje: przedmiot osobisty, bagaż podręczny i bagaż rejestrowany. Pierwszy z nich przysługuje nam za darmo w ramach zakupionego biletu. Jest to niewielki przedmiot o maksymalnych wymiarach 40 na 20 na 25 centymetrów, który musi zmieścić się pod fotelem przed nami. Może to być zatem torebka, niewielki plecak lub torba na laptopa. 

Bagaż podręczny wymaga już uiszczenia dopłaty. Chęć skorzystania z niego zaznaczamy już przy kupowaniu biletu. Możemy też zrobić to później z poziomu zarządzania rezerwacją. Limitem ustalonym tu przez Ryanair są wymiary 55 na 40 na 20 centymetrów i waga 10 kilogramów. Bagaż podręczny musi zmieścić się w schowku nad głową. Spakować tam możemy odzież, książki, urządzenia elektroniczne, suchy prowiant, rzeczy zakupione w strefie wolnocłowej na lotnisku, niezbędne leki, jedzenie dla dziecka poniżej drugiego roku życia, a także kosmetyki i środki higieny (w opakowaniach o objętości do 100 ml, łącznie maksymalnie 1 litr). Zarówno przedmiot osobisty, jak i bagaż podręczny wnosimy z nami na pokład samolotu. Inaczej sprawa wygląda z większym barażem.

Ile kosztuje bagaż 10 kg w Ryanairze? Czy bagaż rejestrowany 10 kg ma wymiary (Ryanair)?

Bagaż rejestrowany daje nam najwięcej możliwości przy pakowaniu. Na czas podróży jest umieszczany w luku bagażowym. Musi mieć wymiary do 80 na 120 na 120 centymetrów. Pod względem wagi natomiast możemy skorzystać z dwóch opcji: do 10 lub 20 kilogramów. Tu spakujemy też przedmioty niedozwolone na pokładzie samolotu, czyli m.in. ostre przedmioty, płyny o wielkości powyżej 100 ml czy większe akcesoria higieniczne. Niestety ceny za taką wygodę są dość wysokie. Zgodnie z cennikiem Ryanair mniejszy bagaż rejestrowany będzie kosztować nas od 11,99 do 35,99 euro (51-153 złote). W drugim przypadku jest to przedział 18,99-59,99 euro (80-255 złotych). Pamiętajmy, że każde przekroczenie limitów wiąże się dopłatami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.