ChatGPT stworzył piosenkę na Eurowizję. Jacek Cygan ostro komentuje. "Już sam tytuł wprowadza w błąd"

Możliwości sztucznej inteligencji są bardzo duże i lekko przerażające. Poproszono ChatGPT o napisanie piosenki dla reprezentanta Polski na Eurowizję 2023. Utwór ocenił Jacek Cygan i nie pozostawił suchej nitki na wirtualnym tekściarzu.

Sztuczna inteligencja rozwija się w przerażająco szybkim tempie. Potrafi stworzyć fałszywe obrazy, naśladować głos celebrytów czy napisać dowolny tekst. W 2023 roku ludzie wciąż testują możliwości AI. Z pomocą platformy ChatGPT można już stworzyć rozprawkę na maturę czy wiersz. Serwis Interia poprosił sztuczną inteligencję o stworzenie piosenki o Polsce, która mogłaby wygrać Eurowizję. Efekty są zaskakujące, a ocenił je sam Jacek Cygan.

Zobacz wideo Czesław Mozil komentuje wygraną Blanki na Eurowizji

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piosenka na Eurowizję od sztucznej inteligencji. Czy może stać się hitem?

Utwór stworzony przez ChatGPT miał nawiązywać do polskiej przyrody, tradycji i historii. Tytuł, jaki zasugerowała sztuczna inteligencja to "Bo Polska mocno stoi tuż obok". Co ciekawe, AI może również zasugerować styl piosenki, a także wykonawców. W tym wypadku zaproponowano muzykę popowo-folkową, natomiast na Eurowizji z tym utworem wystąpiłabym Maryla Rodowicz, Kayah, Ewa Farna lub Stanisław Sojka.

Przyroda nasza, naszą siłą ,Historia duma nasza cała, Eurowizję razem wygramy, Bo Polska mocno stoi tuż obok.

- śpiewa Chat GPT w refrenie. O komentarz został poproszony Jacek Cygan.

Artysta ocenia piosenkę AI. "Bardzo mnie to rozśmieszyło"

Jacek Cygan jest prawdziwym ekspertem, jeśli chodzi o teksty piosenek. Pisał dla takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Sanah, Edyta Górniak czy dla zespołu Lady Pank. W rozmowie z Interią ocenił utwór stworzony przez sztuczną inteligencję. Na początku wskazał na niezrozumiały tytuł.

Bardzo mnie to rozśmieszyło. Przede wszystkim nasz wspaniały chatbot nie rozumie, że już sam tytuł wprowadza w błąd. Obok czego stoi Polska, można byłoby zapytać. Jeżeli mamy się chwalić Polską, to nie możemy stać obok. Musimy być w głównym nurcie

- mówi.

Całość została przez niego oceniona jako "sztampowa i banalna". Jego zdaniem piosenka powinna oddawać duszę i emocje artysty, a także poruszać publiczność. Na koniec dodał, że nie można winić ChatuGPT, ponieważ dziś wiele piosenek jest "na podobnym poziomie banalności".

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.