Chciała zarobić na kryptowalutach, trafiła na oszustów. Przez jeden błąd straciła ponad 40 tys. złotych

Perspektywa szybkiego zysku pieniędzy zawsze wydaje się kusząca, a towarzyszące temu emocje mogą utrudnić nam krytyczną ocenę sytuacji. O niebezpieczeństwie z tym związanym przekonała się ostatnio młoda mieszkanka gminy Sława, która przez oszustów straciła 44 tysiące złotych na kryptowalutach.

Inwestowanie w kryptowaluty niewątpliwie zyskuje na popularności i tematem tym interesuje się coraz więcej osób. Niestety nie wszyscy zgłębiają go wystarczająco dobrze, a fakt ten chętnie wykorzystują oszuści. O jednej z takich sytuacji informowała na początku tego tygodnia Komenda Powiatowa Policji we Wschowie. W piątek 21 kwietnia do Komisariatu Policji w Sławie zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa w związku z inwestycjami w kryptowaluty.

Zobacz wideo Kryptowaluty mają zmienić nasz świat. Tylko czy na lepsze?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Młoda kobieta uwierzyła oszustom. Poszkodowana straciła 44 tys. zł na kryptowalutach

Poszkodowana kobieta postanowiła zainwestować swoje oszczędności w kryptowaluty około trzech lat temu. Wypełniła wówczas formularz, jednak później nie podjęła dodatkowych kroków i nie inwestowała. Mimo to na początku kwietnia 2023 skontaktował się z nią mężczyzna, który twierdził, że na jej rachunku kryptowalut przez ten czas zgromadziła się kwota 60 tys. zł. Wzbudził on przy tym wystarczające zaufanie, by kobieta uwierzyła w aktualizację konta na giełdzie. Następnie oszust polecił jej zainstalowanie  na komputerze odpowiedniej aplikacji, która miała ułatwić ich komunikację, a także pomóc w wykonaniu przelewów wymaganych do weryfikacji. Twierdził on, że potrzebne są przelewy z rachunku osobistego wykonane na inne rachunki bankowe. W rezultacie tego oszukana kobieta dokonała w sumie przelewów na kwotę 44 tys. zł.

Policja ostrzega przed oszustami. Zawsze należy być ostrożnym

Policja wykorzystała tę okazję, aby przypomnieć wszystkim, że inwestowanie pieniędzy zawsze wymaga dużej ostrożności. Gdy w grę wchodzą kryptowaluty, powinniśmy być szczególnie czujni.

Nie pierwszy już raz okazało się bowiem, że szybki zysk, to tylko zachęta do dalszego inwestowania. Zazwyczaj w każdym przypadku tego typu oszustwa sytuacja wygląda bardzo podobnie. By nie narazić się na straty, policjanci przestrzegają, by już przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje i nie kierować się emocjami przy inwestowaniu własnych pieniędzy

- pisze nadkomisarz Maja Piwowarska w oficjalnym komunikacie Komendy.

Chcesz wiedzieć więcej o bieżących wydarzeniach w kraju? Te artykuły mogą cię też zainteresować:

Zrujnowali ich plany tuż przed komunią
Mikołajki mają nowego mieszkańca. Burmistrz ostrzega
Olimpijczyk Paweł Fajdek pokazał, że ma gest

Więcej o:
Copyright © Agora SA