Koniec roku szkolnego 2023. Odliczanie już się rozpoczęło. Do początku wakacji zostało kilka tygodni

Wielu uczniów z utęsknieniem wyczekuje wakacji. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest zakończenie roku szkolnego, to chętnie ci odpowiemy. Początek wakacji zbliża się wielkimi krokami, a do opuszczenia szkolnych ławek przez uczniów zostało już zaledwie kilka tygodni.

Już niedługo dzieci rozpoczną upragnione wakacje. Warto wiedzieć, którego dnia odbędzie się zakończenie roku szkolnego. Pora pomyśleć o galowym ubraniu i poprawić ostatnie oceny. Do wakacji został nieco ponad miesiąc.

Zobacz wideo Syn Sławomira i Kajry we wrześniu idzie do szkoły. "Pięknie czyta, żona go sporo nauczyła"

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Koniec roku szkolnego 2022/23. W tym dniu rozpoczną się wakacje

Już niedługo rozpoczną się upragnione przez młodzież wakacje. To ostatni moment, aby poprawić oceny. Kiedy dokładnie będzie zakończenie roku szkolnego? Jak podaje portal gov.pl, w tym roku uroczystości odbędą się dokładnie 23 czerwca. Jeśli więc planujesz wakacje ze swoim dzieckiem, to już naprawdę ostatni moment, aby porządnie się za to zabrać. Pamiętaj jednak, że jeśli jesteś zapracowanym rodzicem, to w szkołach dość często organizowane jest tak zwane "lato w mieście". Dzięki temu twoja pociecha kreatywnie oraz aktywnie spędzi swój wolny czas. To jednak nie wszystko. W tym roku wakacje będą nieco dłuższe. Jak możemy dowiedzieć się ze strony gov.pl, w tym roku wakacje potrwają aż do 4 września. Tak więc wszyscy uczniowie będą mogli cieszyć się dodatkowymi wolnymi dniami. 

Czy sukienka na zakończenie roku szkolnego to dobry wybór? Dowiedz się jak ubrać się na uroczystość

Nie od dzisiaj wiadomo, że na zakończenie roku szkolnego, należy się wyjątkowo ubrać. Zazwyczaj wymagany jest strój galowy. Co to jednak dokładnie znaczy? Wbrew pozorom nie chodzi tylko o elegancki wygląd, choć to też oczywiście jest wymagane. Strój galowy to ubiór w tonacji biało-czarnej. Dopuszcza się jednak także granatowe odcienie. Dobrze sprawdzą się więc sukienki i spódnice. Ważne jednak aby było one za kolano. Biała koszula na pewno świetnie dopełni całą stylizację. Chłopcy natomiast wcale nie muszą zakładać garnituru. Wystarczą granatowe lub czarne spodnie jeansowe i biała koszula. Krawat również nie będzie konieczny. Trzeba jednak pamiętać, że buty także powinny być eleganckie oraz w odpowiednich kolorach. Dodatki, takie jak torebka czy marynarka, także nie powinny odbiegać od definicji galowego stroju. 

Więcej o: