Gdynia przygotowała transport na Open'era. Niektóre autobusy komunikacji miejskiej są darmowe

28 czerwca 2023 roku oficjalnie rozpoczął się kolejny Open'er festival. Zarówno Polacy, jak i osoby z zagranicy tłumnie zjeżdżają się do Gdyni, by zobaczyć swoich ulubionych wykonawców. Sporo osób zastanawia się jak najlepiej dojechać z hotelu do bram Open'era. Władze miasta się na to przygotowały.

Dziś, czyli 28 czerwca oficjalnie rozpoczął się festiwal Open'er 2023. Wiele osób, które mają już bilety na całą imprezę, już jest w Gdyni. Jeśli zastanawiacie się, jak najlepiej dojechać na lotnisko Gdynia-Kosakowo, jak zawsze najlepszą opcją będzie komunikacja publiczna. Zwłaszcza że niektóre autobusy będą kursować za darmo podczas trwania festiwalu.

Zobacz wideo Julia Wieniawa i Baron na Open'erze

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Opener - jak dojechać? Niektóre miejsca są zablokowane

Tak duży festiwal jest wyzwaniem dla miasta, by zorganizować go odpowiednio, na szczęście Gdynia dzięki poprzednim latom nauczyła się już perfekcyjne organizować komunikację miejską. Rozwiązania, które zostały wprowadzone rok temu, zostały powtórzone w 2023 roku. Niestety, przygotować się będzie trzeba na korki, w szczególności podczas podróżowania w stronę północnych dzielnic miasta. Na odcinku jednojezdniowym na ulicy Janka Wiśniewskiego, od SKM Stocznia, aż do placu Konstytucji wyłączone zostaną pasy ruchu dla rowerzystów. Ma to pozwolić na puszczenie w kierunku centrum specjalnego pasa dla autobusów miejskich. Oprócz tego, na ulicy Zielonej od ulicy Pułkownika Dąbka w kierunku Babich Dołów, pd godziny 13:00 do 05:00, korzystać będą mogli wyłącznie mieszkańcy oraz działkowicze, którzy otrzymają od organizatorów specjalne identyfikatory. 

Opener - autobusy festiwalowe. Niektóre będą darmowe

Od środy 28 czerwca 2023 roku do nocy z soboty na niedzielę, 1/2 lipca na lotnisko, na którym odbywa się festiwal Open'er, kursować będą specjalne autobusy, którymi uczestnicy będą się mogli przejechać całkowicie za darmo na podstawie biletu na festiwal. Ich stacja początkowa zlokalizowana jest pod dworcem Gdynia Główna, przy ulicy Janka Wiśniewskiego aż do wejścia na festiwal przy ulicy Zielonej. Linia ta nosi nazwę OF! i kursuje co kilka/kilkanaście minut. Autobusy odjeżdżają po zapełnieniu. Dodatkowo kursować będą nadprogramowe połączenia SKM. W dniach 29 czerwca-02 lipca, w godzinach nocnych od około godz. 23:00 do godziny 5:00 będzie kursować dodatkowo: 27 pociągów (7 w relacji Gdańsk Główny - Wejherowo - Gdańsk Główny, 20 w relacji Gdańsk Główny - Gdynia Cisowa - Gdańsk Główny). Na odcinku Gdańsk - Gdynia pociągi będą kursować co 15 minut.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.