Drugi koncert Beyonce w Warszawie. Jak dotrzeć na PGE Narodowy? Mogą wystąpić utrudnienia

Warszawskie koncerty Beyonce wywołują nie tylko niemałe zamieszanie w mediach, ale także utrudnienia w ruchu. Jak najlepiej dojechać na PGE Narodowy? Policja apeluje o ostrożność. Te wskazówki warto mieć na uwadze, aby się nie spóźnić i bez problemu wejść na stadion.

27 czerwca 2023 roku Beyonce wystąpiła w Warszawie przed tysiącami fanów. Gwiazda pojawi się na PGE Narodowym również dzisiaj (28 czerwca), aby powtórzyć show. W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem dojazd może być nieco utrudniony. Niektórzy mogą mieć również problem z wyborem najlepszego środka transportu. Warto pamiętać, że w tym dniu taksówkarze "będą mieli pełne ręce roboty", dlatego lepiej posiadać tzw. plan B. Jak sprawnie dotrzeć na stadion? Utrudniania są nieuniknione. 

Zobacz wideo Sampling. O co w tym chodzi? Którzy artyści z tego korzystają? [Popkultura Extra]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

PGE Narodowy - koncerty. Jak dojechać na Beyonce? 

"Renaissance World Tour" Beyonce obejmuje aż dwa koncerty w naszym kraju, co nie zmienia faktu, że zarówno pierwsze, jak i drugie wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Warto wiedzieć, że gwiazda nie zaplanowała żadnego supportu, więc przybycie na czas może być tutaj kluczowe. Bramy stadionu zostaną otwarte na dwie i pół godziny przed rozpoczęciem show, o godzinie 17:00. W związku z dużym natężeniem ruchu, przy okazji tego typu wydarzeń, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wydał specjalny komunikat. Urzędnicy zachęcają osoby wybierające się na PGE Narodowy do skorzystania z komunikacji miejskiej. Najlepszą opcją jest metro, jednak na miejsce można dotrzeć również autobusami oraz tramwajami. Co więcej, dojazd do stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Stadion z kierunku wschodniego zapewnią również pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Ci, którzy chcą dotrzeć na miejsce samochodem, muszą wziąć pod uwagę liczne utrudnienia i ograniczenia w ruchu. 

Jak dojechać na Stadion Narodowy? Niektóre ulice mogą zostać zamknięte 

Osoby poruszające się samochodami czekają niemałe utrudnienia

O godzinie 17.00 ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 21.00 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary ograniczone ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ulica Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i gen. T. Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą tu kursowały również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego

- czytamy w komunikacie Warszawskiego Transportu Publicznego. Policja apeluje o ostrożność i zastrzega sobie możliwość tymczasowego zamykania poszczególnych ulic, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Według oficjalnych informacji w przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godz. 17:00 do zakończenia rozwozu uczestników koncertu, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście. Natomiast jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką. Po zakończeniu koncertu (ok. 22:30) zwiększona zostanie częstotliwość kursowania metra linii M2 oraz tramwajów nr 9 i 2

Więcej o:
Copyright © Agora SA