Kalendarz roku szkolnego 2023/24. Wakacje potrwają trochę dłużej. Dzieci wrócą później do szkół

Niedługo rozpocznie się rok szkolny 2023/24. Dni wolne od zajęć pojawią się już na początku września, ponieważ oficjalne rozpoczęcie nauki odbędzie się nieco później niż zwykle. Nie ucieszy jednak fakt, że część świąt w przyszłym roku wypada w weekend.

Opublikowano kalendarz roku szkolnego 2023/24. Połowa wakacji już za nami, a to oznacza, że za miesiąc dzieci wrócą do szkół. Co ciekawe, w tym roku lekcje nie rozpoczną się 1 września tak jak zazwyczaj. Będzie można cieszyć się wakacjami trochę dłużej. Sprawdź, kiedy wypadają inne dni wolne i w jakich miesiącach dzieci z poszczególnych województw będą mogły cieszyć się feriami zimowymi.

Zobacz wideo Czarnek zapowiada zmiany w szkołach. "Będziemy dalej czynić starania"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kalendarz roku szkolnego 2023/24. Kiedy dzieci wracają do szkoły?

Zwykle początek roku szkolnego wypada 1 września. Tym razem dzieci zyskają dodatkowe trzy dni wolnego. Pierwszy dzień miesiąca wypada w piątek, dlatego rozpoczęcie roku szkolnego przełożono na poniedziałek 4 września. Pierwsze dłuższe wolne wypadnie dopiero w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. Przerwa świąteczna potrwa od soboty 23 grudnia do niedzieli 31 grudnia. Dzieci wrócą do szkół na początku stycznia, ale część z nich niedługo później rozpocznie ferie zimowe. Ich termin zależy od województwa:

 • 15 - 28 stycznia 2024 dla województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego;
 • 22 stycznia - 4 lutego 2024 dla województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego;
 • 29 stycznia - 11 lutego 2024 dla województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i  śląskiego;
 • 12 - 25 lutego 2024 dla województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Kalendarz szkolny 2023/24. Kiedy wypadają świętą w nadchodzącym roku szkolnym? 

Kolejna przerwa od nauki czeka dzieci na przełomie marca i kwietnia. Wolne z okazji Wielkanocy potrwa od 28 marca do 2 kwietnia. Wiosną część uczniów w szkołach podstawowych będzie mieć wolne w trakcie egzaminów ósmoklasisty, jednak ich termin zostanie dopiero ustalony przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dzieci nie muszą również przychodzić do szkoły w takie dni jak:

 • 14 października - Dzień Nauczyciela;
 • 1 listopada - Wszystkich Świętych;
 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości;
 • 1 stycznia - Nowy Rok;
 • 6 stycznia - Święto Trzech Króli;
 • 1 maja - Święto Państwowe;
 • 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja;
 • 30 maja - Boże Ciało;

Dzień Nauczyciela, Narodowe Święto Niepodległości i Trzech Króli wypadają w tym roku w sobotę, jednak gdyby przypadały na inny dzień tygodnia, to dzieci nie musiałyby przychodzić do szkoły. Koniec roku szkolnego ustalono na 24 czerwca 2024 roku. Uczniowie najwyższych klas liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół II stopnia zakończą naukę 26 kwietnia 2024.

Więcej o:
Copyright © Agora SA