Tinder nie będzie się kojarzył wyłącznie z miłosnym zawodem. Teraz możesz znaleźć na nim przyjaciółki

Poznawanie nowych ludzi współcześnie to niemałe wyzwanie. Większość osób wolny czas spędza w domu i ciężko poszerzyć swoje grono znajomych. Praca zdalna to również poniekąd utrudnienie w tej kwestii. Właśnie dlatego powstała aplikacja dla kobiet, dzięki której te mogą poznać nowe przyjaciółki.

Wiele młodych osób ma dziś problem z poznawaniem nowych znajomych. Nic w tym dziwnego - kilka lat pandemii, przez którą byliśmy zamknięci w domach, rozwój social mediów i spopularyzowanie pracy zdalnej sprawiło, że ciężko jest spotkać nowe osoby na swojej drodze. Właśnie dlatego powstała aplikacja skierowana stricte do kobiet, które chcą poznać nowe koleżanki. Czy to początek czegoś wielkiego?

Zobacz wideo Sylwia Bomba wróciła do randkowania. Jaki typ mężczyzny ją kręci? Tinder ją rozczarował Wybierz serwis

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tinder dla przyjaciółek to wielka rewolucja. Ta aplikacja zaczyna robić furorę

Aplikacja przypominająca tindera, ale nie będąca tinderem? Hey!VINA robi furorę w Polsce. Pierwsze słuchy o niej pojawiły się w 2016 roku w USA - apka dla kobiet, które szukają nowych przyjaciółek. Dziś z aplikacji mogą korzystać kobiety z 158 państw na całym świecie, a założycielką jest Olivia June, której celem było pomóc kobietom znaleźć swoje nowe koleżanki, przyjaciółki czy druhny.

Współcześnie poznawanie nowych osób to nie lada wyzwanie, a dla niektórych również powód do smutku, czy nawet wstydu. Hey!VINA jest prosta w użyciu - należy założyć konto, dodać zdjęcie, uzupełnić swój profil i szukać znajomych. Podobnie jak na aplikacjach randkowych, wyświetlają się nam zdjęcia być może naszych nowych znajomych oraz krótki opis. Następnie, jeśli uważasz, że z taką osobą mogłabyś się dogadać, przesuwasz palcem w prawo i gotowe. Jeśli ta sama osoba również oznaczy twój profil jako interesujący, będzie tzw. match, czyli dopasowanie i można zacząć rozmowę na czacie, aby następnie umówić się np. na spotkanie. Aplikacja Hey!VINA w USA odniosła ogromny sukces, a jak będzie w Polsce? 

Nowe znajomości vs świat współczesny. To dlatego jest to tak trudne

Wejście w nowe środowisko nie dla każdego będzie łatwe, a w szczególności dla osób, które skończyły już edukację i rozpoczęły poniekąd "dorosłe życie". Kryzys samotności dotyka coraz większą liczbę osób, szczególnie millenialsów i generację Z. Nasze życie poniekąd przeniosło się już do internetu, podobnie jak poznawanie ludzi. Jeśli również należysz do tego grona osób, być może spotkanie nowych znajomych przez aplikację sprawdzi się w twoim przypadku, kto wie?

Jeśli nie chcesz poznawać osób przez internet, zawsze możesz spróbować wybrać się np. na siłownię, być może tam kogoś poznasz lub zapytać się kogoś ci bliskiego, czy przypadkiem nie ma wokół siebie osoby w twoim wieku, z którą mogłabyś wyjść na kawę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.