Coraz więcej księży pojawia się na mediach społecznościowych, by dotrzeć do jak największej liczby osób. Niektórzy z nich świetnie nawigują już po popularnych platformach. Jednym z nich jest duchowny Teodor Sawielewicz, który w serwisie YouTube prowadzi kanał "Teobańkologia". Ksiądz jakiś czas temu wypowiedział się na temat wspólnego mieszkania przed ślubem. Jego odpowiedź jest ostateczna.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Na jednym ze swoich filmów ksiądz Teodor Sawielewicz postanowił odpowiedzieć na pytanie dotyczące wspólnego mieszkania przed ślubem i czy jest coś o tym napisane w Piśmie Świętym. Ksiądz wyjaśnił:
Nawet jeśli decydujemy się, że tylko mieszkamy ze sobą i nie będziemy współżyć przed ślubem, to samo wystawanie się na okazję już jest grzechem. Tak naprawdę to jest grzech pychy. Człowiek mówi sobie: 'Dam radę! Jestem na tyle silny, na tyle pobożny, na tyle ogarnięty, wstrzemięźliwy, mężny, że dzięki temu wytrzymam'. A ilu pękło, nawet nie mieszkając wspólnie?
Zdaniem duchownego wspólne mieszkanie jest niczym więcej niż stwarzaniem okazji do popełnienia grzechu i niezachowaniu wstrzemięźliwości. Według niego ludzka seksualność jest zbyt cenna, by wystawiać ją na grzech. Uznał, że to jak zrezygnować z czegoś niezwykle cennego na rzecz czegoś niewartego. Dodał, że:
Jezus mówi: 'Uważaj, bo to cię niszczy, niszczy twój związek. I to z takimi szkodami, że się nie pozbierasz'. Nie warto tego robić
Ksiądz Teodor Sawielewicz z Oleśnicy od 2017 roku prowadzi na swoim kanale "Teobańkologia" transmisje na żywo. Na samym początku modlitwy online odbywały się co tydzień i gromadziły przed ekranami do 500 wiernych za każdym razem. Ich popularność jednak znacząco wzrosła marcem 2020 roku, po wybuchu pandemii. Ksiądz w rozmowie z katolickim portalem aletheia.pl wyjaśnił fenomen modlitw online. Jak wyjaśnił:
Myślę, że podstawą jest tutaj działanie Ducha Świętego, który gromadzi nas w przestrzeni wirtualnej i daje charyzmaty wspólnocie "Teobańkologii". Wiele osób zaświadcza, że podczas modlitwy płacze, odzyskuje siły lub czuje się pocieszona
Choć restrykcje związane z pandemią już zniknęły, ksiądz cały czas wykorzystuje media społecznościowe do kontaktu ze swoimi wiernymi. Jego kanał na YouTube już ma przeszło 510 tysięcy obserwujących.