Dziś mecz Polska-Czechy. Jak bez problemu dojechać na stadion? Te drogi będą zamknięte

Jak dojechać na mecz Polska-Czechy? To pytanie zadają sobie kibice, którzy już dziś od godziny 20:45 będą kibicować naszym piłkarzom na Stadionie Narodowym. Podpowiadamy, jak najłatwiej dostać się na PGE Narodowy oraz gdzie kierowców mogą czekać utrudnienia w ruchu.

Polscy piłkarze mają przed sobą trudny mecz. Aby móc myśleć o awansie do EURO2024, muszą dziś wygrać z Czechami. Wiele osób 17 listopada będzie kibicować biało-czerwonym na Stadionie Narodowym, gdzie odbędzie się spotkanie. Jak dojechać na PGE Narodowy? Sprawdź, które drogi będą zamknięte.

Zobacz wideo Probierz: Zachęcam kibiców, żeby wspierali reprezentację Polski

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mecz polskiej reprezentacji już dziś. Jak dojechać na Stadion Narodowy?

Wiele osób nie wie, że posiadając bilet, zaproszenie lub akredytację wydaną przez UEFA może bezpłatnie korzystać z przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusy, tramwaje, metro, SKM) oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM, a także parkingów Parkuj i Jedź - czytamy na stronie warszawskiego urzędu miasta. Fani piłki nożnej mogą korzystać z tych udogodnień od piątku, 17 listopada, od godziny szóstej do soboty, 18 września, do godziny pierwszej.

Kibice najłatwiej dostaną się na PGE Narodowy wybierając metro - pociągi linii M2 podjeżdżają na stacje co kilka minut. Nieopodal stadionu zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sprawny dojazd zapewnią również tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego oraz autobusy. 

- podpowiada warszawski ratusz. 

Mecz Polska- Czechy, o której godzinie kierowców czekają utrudnienia? Te drogi będą nieprzejezdne

Niestety mecz na Stadionie Narodowym to także utrudniania dla kierowców oraz osób poruszających się komunikacją miejską. O godzinie 18.30 ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę, a do godziny 20:45 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary wydzielone: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego.

Kiedy mecz z Czechami się skończy, najłatwiej będzie wrócić tymi liniami. Jakie mają trasy?

Kibice po meczu będą mogli wrócić autobusami linii 138 oraz 509 (które odjadą z ronda Waszyngtona w kierunku Bokserskiej i Gocławskiej oraz Winnicy) lub tramwajami. Linia 9 będzie kursować z pętli Gocławek ulicami: Grochowską, rondo Wiatraczna, aleją Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do krańca Ratuszowa-ZOO. Z kolei linia 26 pojedzie z alei Zielenieckiej w kierunku PKP Wola (Wolska). Wygodną opcją jest także skorzystanie z metra linii M2

Więcej o: