W tym mieście kursuje świąteczny tramwaj. Na miejscu kierowcy mógłby zasiąść sam św. Mikołaj

Ten pojazd przypomina prawdziwą karocę świętego Mikołaja i wygląda jak z bajki. Można spotkać go na ulicach tego miasta w Polsce i udać się nim nawet do domu. To najzwyklejszy tramwaj miejski, jednak udekorowany w ten sposób wygląda niesamowicie.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a pierwsze opady śniegu już za nami. W wielu miastach rozpoczyna się więc dekorowanie ulic lampkami, lecz co ciekawe nie tylko ich. W tej miejscowości wykorzystano 10 tys. światełek, aby udekorować tramwaj. Teraz wozi pasażerów po mieście i nadaje niepowtarzalnego klimatu. Gdzie można przejechać się świątecznym tramwajem? O takim z pewnością marzy sam św. Mikołaj. 

Zobacz wideo Częstochowa. Zaatakował pasażera tramwaju. Policja udostępniła nagranie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Poznań: Tramwaj rozświetla ulice miasta. Pasażerowie mogą poczuć już magiczny klimat świąt

Tramwaj to w większych miastach środek transportu, z którego dziennie korzysta sporo osób. W związku ze zbliżającymi się świętami stolica Wielkopolski jak co roku postanowiła na tory wprowadzić pojazd, który udekorowany został 10 tys. lampek. Widać go z daleka, a w środku brakuje jedynie aromatu piernika.

Tak, to właśnie w Poznaniu możesz przejechać się iście świątecznym tramwajem, którym z pewnością nie pogardziłby nawet święty Mikołaj oraz jego pomocnicy. Świąteczna bimba kursuje po mieście już od kilku lat w okresie świątecznym i jest również atrakcją dla turystów. Jeśli więc planujesz wyjazd do Poznania w niedalekiej przyszłości, zrezygnuj z auta i skorzystaj ze świątecznego tramwaju nr 24.

Bimba prezentuje się magicznie nie tylko z zewnątrz - w środku również zadbano o wprowadzenie świątecznego klimatu. Fotele zostały obite specjalnym materiałem ze wzorami świątecznymi, gdzieniegdzie znajdują się także małe elementy dekoracyjne takie jak laski cukrowe czy bombki. 

Świąteczna bimba w Poznaniu to nie wszystko. Jarmark bożonarodzeniowy również robi wrażenie

Świąteczny tramwaj na torach w Poznaniu skusił cię do odwiedzenia tego miasta? Jeśli tak musisz wiedzieć, że miejscowość ma do zaoferowania o wiele więcej, w szczególności w okresie świątecznym. Wybierając się do Poznania, warto udać się na jarmark bożonarodzeniowy. Co prawda ceny na stoiskach nie zachęcają, jednak spacer po alejkach sprawi, że poczujesz niepowtarzalny klimat, a zdjęcie pod choinką będzie niesamowitą pamiątką. Jeśli zostajesz w mieście na dłużej, być może zaplanuj również wyjście do Starego Zoo lub do Muzeum Archeologicznego. Tak jak wspominaliśmy, atrakcji jest sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA