Jakie przestępstwa popełniły bohaterki "Skazanej"? Hania, Pati czy Amfisa siedzą w pace nie przez przypadek

Historia niesłusznie skazanej sędziny z serialu "Skazana" podbiła serca tysięcy telewidzów. Z zapartym tchem oglądają losy Alicji Mazur i innych osadzonych. Choć świetnie znamy wyrok głównej bohaterki, powody i długości osadzanie innych więźniarek mogły umknąć uwadze. Dlatego sprawdzamy kto, za co i na ile.

Serial "Skazana" pokazuje nam losy nie tylko głównej bohaterki, ale również kilku innych wyróżniających się więźniarek. Oczywiście każda z nich trafiła do więzienia z jakiegoś konkretnego powodu. Tymi, której najbardziej zainteresowały telewidzów, są między innymi Kosa, Amfisa, Campina czy Pati. Za jakie przewinienia trafiły za kratki bohaterki serialu i jaki odsiadują wyrok?

Zobacz wideo Rozmowa z aktorami nowego serialu TVN "Skazana"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

"Skazana" sezon 3. Wielowątkowa akcja i relacja między więźniarkami

Serial z 2021 roku pod tytułem "Skazana" opowiada historię Alicji Mazur - niesłusznie skazanej sędziny. Główna bohaterka usłyszała zarzuty o zabójstwo, którego nie popełniła i teraz grozi jej kara aż 15 lat za kratkami. Na tym nie kończy się seria niefortunnych zdarzeń. Kobieta trafiła bowiem do więzienia, gdzie musi żyć z kobietami, które niegdyś sama tutaj zesłała, wydając wyrok. Cała atmosfera jest jeszcze bardziej podkręcona przez napiętą relację, jaką ma główna bohaterka z inną osadzaną, Agatą "Kosą" Strzelecką. Właśnie ona została skazana przez główną bohaterkę, a teraz kiedy są w tym samym zakładzie karnym, pojawiła się okazja na zemstę, którą Kosa obiecała Alicji Mazur jeszcze na sali sądowej. Choć fani serialu dokładnie wiedzą, jaki wyrok usłyszała postać grana przez Agatę Kuleszę, to jeśli chodzi o pozostałe osadzone, sprawa wygląda nieco inaczej. Nie ma w tym nic dziwnego. "Skazana" jest napakowana akcją i wielowątkowa, więc ciężko wyłapać wszystkie smaczki. Na szczęście udało się nam zebrać informacje o wyrokach pozostałych więźniarek.

Za to siedzą Pati, Campina, Amfisa, Kosa i Hania. Wyroki innych osadzonych z serialu "Skazana"

Ze wszystkich pozostałych osadzonych najwięcej wiemy o postaci, w którą świetnie wcieliła się Aleksandra Adamska, czyli o serialowej Patrycji Cichy. Bohaterka nie miała miłego i łatwego życia, zanim znalazła się za kratkami. Możemy się z resztą zaznać z jej dokładną historią, oglądając serial o tytule "PATI". Ta produkcja ma zaledwie kilka odcinków, ale świetnie pokazuje przeszłość jednej z najbardziej lubianych przez widzów postaci. Nie tylko poznajemy jej życie, ale również powód, przez który znalazła się z zakładzie karnym. Okazuje się bowiem, że Pati usłyszała wyrok ośmiu lat pozbawienia wolności za kradzież auta, jazdę pod wpływem środków odurzających i nieumyślne spowodowanie wypadku, który doprowadził do śmierci małego dziecka. Jeśli chodzi jednak o pozostałe bohaterki to tak wyglądają wyroki Campiny, Amfisy, Kosy czy Hanny Mazur:

  • Agata "Kosa" Strzelecka - wyrok 8 lat więzienia za handel narkotykami
  • Campina - wyrok 8 lat za usiłowanie zabójstwa
  • Hania Mazur - rok pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa, strzelając do Pawła Witkowskiego
  • Amfisa - dożywocie za zabójstwo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.