Święta, święta i po świętach. Wiemy, kiedy można pozbyć się choinki świątecznej. Masz kilka możliwości

Święta Bożego Narodzenia już za nami, lecz nadal w wielu polskich domach stoi choinka. Ta pięknie zdobi przestrzeń i nadaje klimatu, który - jak się okazuje - nie jest lubiany przez każdego. Jeśli chcesz czym prędzej pozbyć się takowej ozdoby, mamy dobrą wiadomość. Istnieją trzy daty do wyboru. W tych terminach możesz rozebrać drzewko.

Święta, święta i po świętach - to zdanie, które można usłyszeć aktualnie niemalże na każdym kroku. Faktycznie, ten jakże magiczny czas minął bardzo szybko i pozostawił po sobie nie tylko wspomnienia, ale również popularny symbol, czyli choinkę. Jeśli zastanawiasz się, kiedy możesz pozbyć się drzewka świątecznego, znamy odpowiedź. Ku zdziwieniu wielu, istnieją aż trzy terminy. 

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy rozbiera się choinkę? Usunięcie drzewka świątecznego zaplanuj w tym terminie

Świąteczna atmosfera nadal panuje w wielu polskich domach, głównie za sprawą ozdób i choinki, która rozświetla salony lub korytarze. Jak wiadomo, są osoby ceniące sobie ten klimat, ale są również i takie, które chcą czym prędzej pozbyć się wszystkiego, co związane ze świętami. Kiedy więc można rozebrać choinkę i ponownie włożyć wszelkie ozdoby do schowka?

Pierwszą datą i tym samym najbardziej popularną jest 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli. Jeśli jednak chcesz, aby drzewko jeszcze dłużej cieszyło oko mieszkańców, możesz spokojnie pozostawić je np. do 12 stycznia lub 2 lutego. Posiadacze żywych choinek z pewnością zdecydują się na szybszą rozbiórkę dekoracji, ponieważ opadające na podłogę igły mogą narobić bałaganu. Niezależnie od terminu, jaki wybierzesz, dowiedz się także, co należy zrobić z rozebraną choinką.

Jak pozbyć się choinki świątecznej? Pamiętaj o tych aspektach

Jeśli w tym roku zdecydowaliście się wraz z rodziną na sztuczne drzewko świąteczne, macie poniekąd nieco łatwiej. Dlaczego? Taką ozdobę wystarczy zapakować np. w worek i zanieść w ustronne miejsce, gdzie poczeka na ciebie do przyszłych świąt. Co natomiast zrobić z żywą choinką po rozebraniu? Jeśli masz ogródek, a twoje drzewko jest w dobrym stanie, możesz spróbować posadzić je właśnie tam. Zdarza się jednak, że choinka nie przeżywa świąt i marnieje, wtedy po rozebraniu należy ją wyrzucić - najlepiej zawieźć do punktu zbiórki opadów, gdzie zostanie potraktowana jako odpad biodegradowalny.

Niekiedy ogrodnicy decydują się także na zrobienie z uschniętego drzewka kompostu. To także dobry pomysł w szczególności jeśli masz gdzie go wykorzystać. Co ważne, pamiętaj, aby nie palić choinek po rozebraniu, ani nie wyrzucać ich byle gdzie, ponieważ może być to niekorzystne dla środowiska, a tym samym dla nas samych. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA