To tu urodziło się pierwsze dziecko w 2024 roku. Chłopcu nadano imię o wyjątkowym znaczeniu

Podczas gdy większość Polaków świętowała w swoich domach lub na imprezach nadejście Nowego Roku, w szpitalach witano nowo narodzone dzieci. Pierwszy maluch w 2024 roku przyszedł na świat już minutę po północy. Jak mu dano na imię? Ma ono wyjątkowe znaczenie.

Niedawno pisaliśmy o bliźniaczkach, które przyszły na świat w Chorwacji w sylwestrową noc. Jedna z nich jest najprawdopodobniej pierwszą osobą w swoim kraju urodzoną w 2024 roku. W Polsce również tamtego dnia powitaliśmy kilku maluchów. Nadano im piękne imiona o wyjątkowym znaczeniu.

Zobacz wideo Nowo narodzony syn Wiśniewskiego na drugie ma żeńskie imię. Będą przykrości w szkole?

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpopularniejsze imiona w Polsce. Tak nazywano dzieci w zeszłym roku

Wybór imienia dla dziecka często spędza sen z powiek przyszłych rodziców. Podczas gdy jedni decydują się na bardzo popularne i tradycyjne imiona, inni wolą wymyślić coś oryginalnego, a nawet zagranicznego dla swojej pociechy. Niektórzy nazywają dzieci na cześć bliskich lub znanych artystów, a część osób szuka inspiracji w książkach, filmach i serialach. Niezależnie od kryteriów w Polsce jest kilka imion, które cieszą się szczególną popularnością. W pierwszej połowie 2023 roku wśród dziewczynek największe powodzenie miała Zofia - nazwano tak aż 2626 dzieci. Na drugim miejscu znalazła się Zuzanna (2488 urodzeń), a na trzecim Laura (2450 dzieci). Z kolei chłopcom nadawano najczęściej imię Nikodem (3317 dzieci). Popularny stał się także Antoni (2930 urodzeń) i Jan (2848). Co ciekawe, pierwsze dzieci urodzone w 2024 roku noszą zupełnie inne imiona.

Jak nazwano pierwszych Polaków urodzonych w 2024 roku? Te imiona mają ważne znaczenie

Pierwszy Polak w 2024 roku urodził się 1 stycznia już minutę po północy. Chłopiec przyszedł na świat w Mikołowie, w województwie śląskimi, a rodzice dali mu na imię Tymon. Co ciekawe, jeszcze 24 lata temu nie było ono tak popularne jak teraz. W 2000 roku urodziło się tylko 37 Tymonów, jednak dziś to imię pojawia się znacznie częściej. W samym 2020 roku było ich już ponad cztery tysiące. Imię Tymon pochodzi ze starożytnej Grecji i oznacza "honor" lub "cześć". Z kolei pierwszą Polką w 2024 roku jest Michalina, którą rodzice powitali chwilę po północy w Rzeszowie. Jej imię ma pochodzenie hebrajskie, a w ostatnich latach stało się bardzo popularne. Inne dzieci, które urodziły się w pierwszych minutach nowego roku to:

  • Tomek, urodzony trzy minuty po północy w Krakowie,
  • Mikołaj, który przyszedł na świat pięć minut po północy w Kozienicach,
  • Irenka, urodzona w Opolu 35 minut po północy,
  • Anielka, którą powitano o 2.51 w Gdyni.
Więcej o:
Copyright © Agora SA